У Хорватії археологи виявили великі римські лазні

У Хорватії археологи виявили великі римські лазні


Археологи, які брали участь у реставраційних роботах Музею міста Спліт, одного з найважливіших і найвідвідуваних музеїв Хорватії, розташованого в палаці Домініка Папалича, зробили сенсаційне відкриття. Великі римські лазні та мозаїки були знайдені під будівлею під час реконструкції першого поверху та встановлення ліфта в музеї міста Спліт, пише Успіх in UA.

Місто Спліт з більш ніж 2000-річною історією, розташоване посеред Адріатичного моря, біля підніжжя пологих схилів Козьяк і Біоково, має багату історію.

У ході поточних робіт, які є частиною європейського проекту під назвою «Палац життя, місто змін», було виявлено цінну археологічну пам’ятку, яка може похвалитися досі небаченими стародавніми залишками часів будівництва палацу Діоклетіана.

У Хорватії археологи виявили великі римські лазні

На етапі планування робіт у колишньому ренесансному палаці родини Папалічів (16 ст.) очікувалися незначні археологічні відкриття та дослідження, але потім сталося сенсаційне відкриття, повідомляє arkeonews.net.

Фахівці зауважили, що у колишній приймальні музею було виявлено структуру стародавньої підлоги, підігрів підлоги, отвір для теплого повітря, підключений до печі, преторій, отвір всередині підігріву підлоги та конструкцію печі.

Глибші розкопки виявили стародавню мозаїку в південній кімнаті, а потім продовження стародавньої стіни в центральній кімнаті, укомплектовану басейном і пресом для олії та винограду. За словами Небойші Цінгелі, керівника археологічних досліджень компанії Neir, у північній кімнаті, поруч із сходами, було виявлено басейн із білою мозаїчною підлогою.

Небойша Цінгелі пояснив, що знахідки під палацом Папалічів пов’язані з водою, оскільки це басейни та цистерни, тому легко зробити висновок, «що в північній частині палацу Діоклетіана колись також були термальні ванни».

У Хорватії археологи виявили великі римські лазні

Читайте також: У Мексиці археологи знайшли печеру майя зі скелетами віком понад 1000 років

Це стало певною несподіванкою як для істориків, так і для археологів, оскільки протягом багатьох років вважалося, що північна частина палацу Діоклетіана розміщувала казарми та тренувальні майданчики для особистої охорони та штабу Діоклетіана. Очікується, що ці відкриття дозволять отримати більше інформації про оригінальний план палацу Діоклетіана.

«Той факт, що всі ці шари попередніх будівель, які колись складали місто, можна побачити в міському музеї Спліта, надає цьому музею додаткову цінність, яка є винятково рідкісною. Пошарова конструкція почалася з античного шару і продовжувалася до пізньої античності, романського стилю, готики, ренесансу аж до дев’ятнадцятого та двадцятого століть – це парадигма сама по собі», – сказала директор Сплітського міського музею Весна Буліч Бакетич.

Планується, що розкопані кімнати будуть відкритими для відвідування. Перед запрошенням відвідувачів необхідно зміцнити стіни і закріпити конструкцію. Архітектори розроблять систему доріжок над відкритою археологічною ділянкою, щоб забезпечити пересування над ділянкою.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *