У Казахстані знайшли піраміду скіфо-сакського періоду

У Казахстані знайшли піраміду скіфо-сакського періоду


У Карагандинській області Казахстану, археологи виявили стародавню піраміду скіфо-сакського періоду, пише Успіх in UA.

Вчені вважають, що вона пов’язана з останнім правителем Андронівського періоду.

Піраміда, відома як мавзолей Караджартас, розташована на вершині пагорба з видом на річку Талди в Шетському районі Караганди. За словами доктора Айбара Кассеналі з Національного музею Республіки Казахстан, ця піраміда походить з бронзового віку, а саме з XIV-XII століть до нашої ери.

Як вважають вчені, її могли побудувати для місцевого правителя в Андроновський період. Цей період відзначався розвиненим розумінням мистецтва і багатими духовними віруваннями, про що свідчить будівництво такої масивної споруди в посушливому степовому регіоні, повідомляє focus.ua.

Доктор Кассеналі порівнює долину річки Талди, де знайдено піраміду, з долиною Нілу в Єгипті, припускаючи, що вона використовувалася як місце поховання великих лідерів тих часів.

Ще захопливішим є зв’язок з пірамідальними поховальними спорудами, що згадуються в давніх історичних джерелах, пов’язаних зі скіфо-сакськими та ранніми бегази-дандибайськими спільнотами. Ступінчасті пірамідальні гробниці в Караджартасі можуть бути ранніми версіями цих споруд, натякаючи на багатий історичний гобелен.

У Казахстані знайшли піраміду скіфо-сакського періоду

Розкопки в регіоні також виявили поселення-протомісто, пов’язане з Бегази-Дандибаєвською культурою. Це поселення площею 15 гектарів існувало в той самий період, що й Троя 4 в Малій Азії, ранній мікенський період у Греції та розвинене Середнє царство в Єгипті. Воно може похвалитися стінами, спланованою мережею вулиць і системами збору води, що підкреслює передовий характер цієї стародавньої цивілізації.

Читайте також: В Японії знайшли загублену Атлантиду з пірамідами та ієрогліфами

Інтригує те, що представники Бегази-Дандибай, схоже, мають тісний зв’язок з прототюркською культурою, що походить від карасукської культури Південного Сибіру. Їхні поховальні камери з коридорами, що ведуть на схід сонця, відображають традиційні турецькі релігійні вірування.

Керамічні посудини круглої форми, знайдені в могилах, символізують культурну спадкоємність у степовому середовищі, переходячи від скіфо-сакського періоду до пізніших архаїчних версій традиційних казанів, які зазвичай використовувалися тюркськими племенами.

Це відкриття не лише дає змогу зазирнути у захоплюючий період історії регіону, але й підкреслює багатство і складність давніх культур. Продовжуючи розкопувати і вивчати ці скарби минулого, ми отримуємо глибше розуміння світового історичного гобелена і його зв’язків із сьогоденням.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *