У Канаді знайшли скелет “морського чудовиська”, яке порушує всі правила еволюції

У Канаді знайшли скелет "морського чудовиська", яке порушує всі правила еволюції


Науковці відкрили Traskasaura sandrae — плезіозавра, який порушує всі правила еволюції, пише Успіх in UA.

Ще 85 мільйонів років тому, коли динозаври панували на суші, частину сучасної Канади покривав океан, у глибинах якого ховалися хижі морські рептилії. Серед них — новий вид, який науковці назвали Traskasaura sandrae. Його не дарма вже встигли охрестити “морським чудовиськом з минулого”, адже він дивовижно поєднує анатомію стародавніх істот і ознаки набагато пізніших видів, повідомляє tsn.ua.

Цей еласмозавр мав довжину близько 12 метрів, понад 50 хребців у шиї та міцні зуби, ідеальні для дроблення черепашок. Але найцікавіше — він демонструє приклад так званої конвергентної еволюції: його скелет показує риси, які еволюціонували окремо, не перейшовши від пізніших родичів, а виникли самостійно — наче машина зі старим кузовом, але сучасною начинкою.

“У нього дуже дивна суміш примітивних та сучасних рис. Я не бачив нічого подібного серед плезіозаврів”, — каже палеонтолог Ф. Робін О’Кіф, автор дослідження.

Міцні, товсті зуби й довга шия дозволяли Traskasaura не просто ганятися за здобиччю, а атакувати згори — несподівано, з засідки. Його основною їжею могли бути амоніти — черепашкові молюски, поширені у крейдовому океані. Дослідники вважають, що цей хижак був спеціалізованим “дробильником” черепашок.

У Канаді знайшли скелет "морського чудовиська", яке порушує всі правила еволюції

Читайте також: Вчені встановили, чим харчувалися мегалодони

Першу скам’янілість Traskasaura знайшли ще 1988 року подружжя Трасків на острові Ванкувер. Але тільки 2002-го вона була вперше описана, а ідентифікувати новий вид вдалося лише тепер — завдяки знахідці добре збереженого молодого скелета. Це дало змогу зрозуміти, що перед нами — зовсім новий рід.

2018 року рештки цієї істоти стали офіційною скам’янілістю провінції Британська Колумбія. Сьогодні вони виставлені у Музеї Куртене — і привертають увагу не лише науковців, а й відвідувачів з усього світу.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *