У Камбоджі знайшли голову статуї злого духа Деви, датованої XII століттям

У Камбоджі знайшли голову статуї злого духа Деви, датованої XII століттям


Археологи з Камбоджі виявили голову статуї Деви, яка стояла біля Воріт Перемоги в Ангкор-Тхомі, пише Успіх in UA.

Ангкор-Тхом, розташований на території сучасної Камбоджі, був столицею кхмерської імперії, заснованою наприкінці XII століття першим буддійським королем Джаяварманом VII.

Правління короля Джаявармана VII часто розглядається як золота ера для Кхмерської імперії. Він запровадив багато програм суспільного добробуту та наглядав за будівництвом численних громадських споруд і пам’ятників, повідомляє focus.ua.

Однак місто поступово занепало, як його захопило королівство Аюттхая, що змусило кхмерів перенести свою столицю до Пномпеня. На початку XVII століття Ангкор-Тхом був практично занедбаний.

У Камбоджі знайшли голову статуї злого духа Деви, датованої XII століттям

Нещодавно знайдена голова належить 23-й статуї Деви з 54, які разом з 54 статуями демонів колись стояли вздовж дамби, що вела до Воріт Перемоги. Ці статуї символізували індуїстський міф про збивання молочного океану. Голова Деви, зроблена з пісковику, знайдена майже неушкодженою, хоча їй бракує носа і верхньої губи.

Читайте також: В Ітаії реконструювали 13-метрового Колоса Костянтина

APSARA, національний орган Камбоджі з охорони культурної спадщини, заявив, що це відкриття поглиблює наше розуміння багатої археологічної спадщини Ангкор-Тома. Знахідка також дає цінну інформацію про історію та майстерність стародавньої кхмерської цивілізації.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *