У Єгипті знайшли унікальну статую Будди, датовану ІІ століттям

У Єгипті знайшли унікальну статую Будди, датовану ІІ століттям


Археологи, які проводили розкопки в стародавньому єгипетському морському порту Береніка Троглодитика на західному березі Червоного моря, виявили цікаву стародавню статую Будди, яка датується ІІ століттям нашої ери, пише Успіх in UA.

Давньоєгипетський морський порт Береніка Троглодитика, також відомий як Береніка, був заснований Птолемеєм II Філадельфом (285-246 до н. е.). Місто служило однією з головних точок для торгівлі бойовими слонами та екзотичними товарами, такими як перець, напівдорогоцінне каміння, тканина та слонова кістка, між Індією, Шрі-Ланкою, Аравією та Верхнім Єгиптом протягом римської епохи, між І і ІІ століттями нашої ери.

71-сантиметрова статуетка зображує одягненого Будду без кінцівок з правого боку та з німбом навколо голови, який символізує сонячні промені, повідомляє arkeonews.net.

За словами доктора Маріуса Гоязди, камінь, використаний для статуї, міг походити з регіону на південь від Стамбула, причому одна теорія припускає, що торговці з Індії вирізьбили статую на місці та присвятили її храму неподалік.

З 1994 року на місці працює археологічна місія.

Знахідка свідчить про важливі торговельні зв’язки між Римською імперією та Індією, заявила єгипетська влада.

«Єгипет був у центрі торгового шляху, що з’єднував Римську імперію з багатьма частинами стародавнього світу», — сказав Мостафа Вазірі, генеральний секретар Вищої ради старожитностей. 

З Індії прибули кораблі, навантажені спеціями, ювелірними виробами, текстилем і слоновою кісткою.

Читайте також: У Таджикистані відновили найбільшу у світі статую Будди в Нірвані

Доктор Стівен Сідботам, голова американської археологічної групи, сказав, що під час роботи в храмі місії також вдалося виявити напис на хінді (санскрит), датований римським імператором Філіпом Арабським (Маркус Юліус Фелпс) ( 244 – 249 рр. нашої ери).

Статуя Будди, яка, ймовірно, набагато старша, та інші грецькі написи в тому ж храмі, які датуються І століттям до нашої ери, здається, не належать до тієї ж епохи, що й цей напис.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *