У Греції знайшли уламки кораблів, орієнтуючись на підказки з “Іліади” Гомера

У Греції знайшли уламки кораблів, орієнтуючись на підказки з “Іліади” Гомера


Дослідники з Національного дослідницького фонду Греції та Міністерства культури використовували різні історичні джерела, щоб визначити місцезнаходження 10 корабельних аварій, які затонули в період з 3000 року до н.е. до Другої світової війни навколо острова Касос, пише Успіх in UA.

Серед цих джерел була “Іліада” Гомера, яка згадує Касос як торговий центр, що долучився до боротьби проти Трої.

Серед знайдених суден – уламки 3000 року до н.е., класичного періоду (близько 450 року до н.е.), римських часів (200 р. до н.е. – 300 р. н.е.), середньовічного та османського періодів, а також один 25-30-метровий (82-98 футів) дерев’яний човен з металевими компонентами, який, як вважають, походить з часів Другої світової війни, згідно із заявою грецького міністерства культури, повідомляє nnews.com.ua.

Команда досліджує цю територію з 2019 року, спочатку визначаючи місцезнаходження суден, а потім фотографуючи їх та знімаючи місцевість за допомогою сонара. Вони також знайшли артефакти та взяли зразки з затонулих кораблів, що дають уявлення про історію цього району. Дослідники виявили, що кораблі містили товари з Європи, Африки та Азії, в тому числі іспанську амфору з печаткою на ручці, що датується приблизно 150-170 роками н.е., та африканські фляги terra sigillata римської епохи.

Читайте також: Вчені знайшли корабель, на якому Гітлер перевозив скарби Третього рейху до Антарктиди

Більш детальна інформація про знахідки, а також дослідження археологів та істориків на цю тему будуть опубліковані згодом. Також було створено фільм про проект – “Занурення в історію Егейського моря”, який взяв участь у кількох археологічних кінофестивалях.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *