У Греції знайшли останки членів родини Олександра Македонського

У Греції знайшли останки членів родини Олександра Македонського


Особи мешканців незайманих королівських гробниць IV століття до нашої ери у Вергіні на півночі Греції ідентифіковано, пише Успіх in UA.

У похованнях знаходяться останки батька, мачухи, зведених братів і сестер, і сина Олександра Македонського, а також обладунки та інші предмети, що належали самому чоловікові.

Хоча ніколи не було жодних сумнівів, що людські скелети, знайдені в Королівських гробницях I, II і III, належать близьким родичам Олександра, вчені провели майже півстоліття, сперечаючись про те, хто саме лежить у кожній могилі, повідомляє arkeonews.net.

Фахівці досліджували елементи скелета за допомогою макрозйомки, рентгенограми та анатомічного розтину. Автори дослідження порівняли остеологічний аналіз, макрозйомку, рентгенівські знімки та анатомічні розтини стародавніх останків з історичними джерелами з давнього минулого.

У чоловічому скелеті гробниці I було знайдено зрощення колін, що відповідає історичним доказам кульгавості короля Філіпа II. Дослідники також виявили, що гробниця I містила кістки чоловіка з пошкодженим коліном, а також жінку та дитину, якій на момент смерті було лише кілька днів або тижнів.

Вони дійшли висновку, що чоловіча фігура була батьком Олександра Македонського, королем Македонії Філіпом II, який, як відомо, кульгав. Надзвичайно малий вік немовляти також узгоджується з історією про вбивство Філіпа в 336 році до нашої ери.

У Греції знайшли останки членів родини Олександра Македонського

Згідно з більшістю джерел, Філіп II був убитий своїм охоронцем лише через кілька днів після пологів його дружини Клеопатри. Вважається, що вбивство замовила попередня дружина Філіпа, Олімпіада, мати Олександра Македонського. Майже відразу після вбивства Олімпіада вбила Клеопатру та її дитину, можливо, спаливши їх живцем, проклавши шлях Олександру до спадкоємства на престолі.

Раніше деякі вчені стверджували, що Філіп II був похований у гробниці II, де також знаходяться останки чоловіка та жінки. Однак відсутність дитини в поєднанні з відсутністю явних ознак фізичної травми на чоловічому скелеті виключає цю можливість.

Дослідники прийшли до висновку, що гробниця II належала «жінці-войовниці» Адеї Еврідіці, дружині зведеного брата Олександра, царя Архідея. Вони дійшли такого висновку на підставі скелетних доказів надмірної їзди верхи.

«Завдяки стародавнім зображенням і описам деякі вчені припустили, що деякі предмети в гробниці II, такі як обладунки, належали Олександру Македонському, що можливо, лише якщо це гробниця Аррідея, а не Філіпа II», — пишуть дослідникию

 Таким чином, визначено, що ці останки належать «набагато менш відомому брату Олександра» та його досить відомій дружині-воїну. Джерела натякають, що це був нерівний шлюб, тому що король був розумово неповноцінним.

Читайте також: В Ірані знайшли дім Геракла

Представлені докази підтверджують висновок, що гробниця I належить королю Філіпу II, його дружині Клеопатрі та їхній новонародженій дитині. Гробниця II належить королю Аррідею та його дружині Адеї Еврідіці.

Нарешті, автори дослідження не знайшли жодних доказів, які б заперечували поширену думку про те, що Олександр IV, син Олександра Македонського, який був підлітком, похований у гробниці III.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *