У Греції знайшли 2600-річні малюнки пастухів

У Греції знайшли 2600-річні малюнки пастухів


Завдяки малюнку пастуха на мармуровому виступі скелі у Варі, приблизно за 20 кілометрів на південний схід від Афін, вчені довідалися про минуле храму Афіни, Парфенону, пише Успіх in UA.

Це зображення є частиною великого комплексу, який вивчає археолог Мерл Ленгдон, що включає понад 2 000 графіті, зроблених пастухами та козопасами.

Датовані VI століттям до нашої ери, графіті містять тексти, малюнки кораблів, коней і різних сцен, у тому числі еротичних. Серед них виділяється грубо видряпаний малюнок будівлі. Попри грубе виконання, наявність колон та сходинок дозволяє припустити, що це зображення храму.

Малюнок супроводжує грецький напис “To Hekatompedon … Mikonos” (“100-футова будівля … Мікона”). Хоча про Мікона більше нічого не відомо, вважається, що він був пастухом, який створив графіті, повідомляє focus.ua.

Використаний давньогрецький алфавіт підтверджує, що малюнок створений у VI столітті до нашої ери. Термін “Гекатомпедон”, що означає “100-футовий” (32,8 м), є назвою храму, присвяченого Афіні, пізніше відомого як Парфенон.

Це відкриття означає, що Мікон зобразив будівлю на Акрополі, а з огляду на дату, малюнок передує Парфенону щонайменше на 50 років. Знахідка підтверджує теорію про те, що старіші храми існували на Акрополі ще близько 450 року до н. е. Це підтверджується історичними свідченнями про руйнування Акрополя персами у 480 році до н. е., під час якого знищили багато будівель.

Читайте також: Вчені розкритикували найвідоміший малюнок теорії еволюції “Марш прогресу”

Додає інтриги давньогрецький демократичний декрет, що передував перському нападу і Парфенону, в якому також згадується Гекатомпедон, що використовувався для зберігання скарбів. Цей декрет довгий час спантеличував археологів, які сперечалися, чи належить гекатомпедон до храму, чи до відкритого подвір’я. Графіті Мікона свідчить про те, що Гекатомпедон дійсно був храмом, що узгоджується з історичною функцією грецьких храмів як скарбниць.

Графіті Мікона суперечить поширеному припущенню, що грамотність була рідкістю серед пастухів у Стародавній Греції й свідчить про вищий рівень грамотності, ніж вважалося раніше. Історія малюнка Мікона демонструє, як маленькі, здавалося б, незначні каракулі можуть відкрити глибоке розуміння історичних загадок і збагатити наше розуміння одного з найбільш знакових археологічних об’єктів у світі.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *