У Греції знайшли 2500-річне еротичне графіті

У Греції знайшли 2500-річне еротичне графіті


Археолог, який працював на Астіпалеї, віддаленому грецькому острові Додеканес, виявив одне з найдавніших у світі еротичних графіті — пару різьблених фалосів, що датуються V століттям до нашої ери, пише Успіх in UA.

Археологи вважають, що це найстаріше еротичне графіті з будь-коли знайдених, з написами та гравюрами, що документують постійні сексуальні стосунки між двома чоловіками в Стародавній Греції.

Професор Андреас Влахопулос виявив два різьблені фалоси, коли проводив екскурсію по острову для своїх студентів. Їх знайшли вкарбованими у вапняковому відслоненні на продуваному вітрами, скелястому півострові острова з видом на затоку Ватхай, повідомляє arkeonews.net.

Професор Андреас Влачопулос, фахівець з доісторичної археології, був здивований, знайшовши такі складні написи в такому малоймовірному місці. Він назвав написи «монументальними за масштабом».

«Вони заявили про свій власний простір великими літерами, які не лише виражали сексуальне бажання, але й розповідали про сам статевий акт. І це дуже, дуже незвично», — сказав він.

Незважаючи на те, що сексуальні стосунки між чоловіками не були табу в Стародавній Греції, ці яскраві написи та фалоси, висічені на скелястому півострові Астіпалаї проливають світло на приватне життя мешканців Стародавньої Греції.

У Греції знайшли 2500-річне еротичне графіті

Археологи знайшли вирізану на скелі назву «ДІОН». Був ще один напис, знайдений на висоті 52 метри над рівнем моря. «Нікасітім був тут, сідаючи на Тіміону».

Крім того, що графіті висвітлювали інтимне життя стародавніх людей, вони демонстрували рівень письменності в період до будівництва Акрополя в Афінах.

Читайте також: У Франції знайшли незвичайний пам’ятник у формі підкови періоду неоліту

Графіті написані грецьким алфавітом, який вперше був розроблений у VIII столітті до нашої ери. Він написаний у стилі, відомому як «сільський», який був популярним у шостому та п’ятому століттях до нашої ери.

Літери були майстерно висічені в скелі, демонструючи, що звичайні жителі острова також навчалися мистецтву письма, крім філософів, академіків та істориків.

Примітно, що еротичні наскельні малюнки збереглися, незважаючи на те, що всі ці тисячоліття вони були піддані впливу погоди та ерозії моря.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *