У Чехії знайшли скарб зброї та прикрас бронзового віку

У Чехії знайшли скарб зброї та прикрас бронзового віку


У місті Будине над Огржі, розташованому на півночі Чехії, приблизно за 25 миль на північний захід від Праги, Чеська Республіка, був виявлений металевий скарб зброї та прикрас бронзового віку, пише Успіх in UA.

Експерти все ще аналізують артефакти, але стиль дизайну предметів датує їх середнім бронзовим віком приблизно 3500 років тому. Одна з сокир старша за інших; він датується раннім бронзовим століттям (2000-1500 рр.. до н. е.).

Клад було виявлено минулого року металошукачем у полі на околиці міста. Він привіз предмети до Підржипського музею в Роудниці над Лабем, де їх досліджували археологи, які підтвердили, що це артефакти бронзового віку, повідомляє lenta.ua.

Скарб складається з восьми браслетів (браслетів або браслетів ножних), восьми сокир, двох довгих кулястих штифтів і наконечника списа. Всі вони виготовлені з бронзи. Сокири спочатку були прикріплені до шматка дерева, який природно згинався під прямим кутом, щоб лезо можна було використовувати як сокиру.

Скарб був перевезений до Інституту археології та музеології Брно для подальшого вивчення. Вони були піддані рентгенофлуоресцентному аналізу визначення складу металу. Залежно від результатів можливо вдасться звузити коло походження металу на основі його складу. Дослідники також будуть використовувати мікроскопічну фотографію на головці сокири, щоб виявити будь-які пошкодження на поверхні, які могли б свідчити про те, як використовувалося лезо.

Читайте також: В Ізраїлі знайшли скарб часів повстання євреїв проти римського панування

Скарб був навмисно закопаний. Можливо, його залишили як жертвопринесення божеству або у відповідь на небезпеку в селі, наприклад, на ворожий набіг. Сам по собі метал був дуже цінним, а тонко оброблені інструменти могли бути заховані, щоб запобігти їх крадіжці. Можливо, вони також призначалися на продаж виробником або торговцем і поміщалися в землю для тимчасового зберігання.

Нині артефакти проходять консервацію. Після завершення обробки їх буде виставлено в музеї Подріпсько.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *