У Бразилії виявили нові 2000-річні пам’ятки наскельного мистецтва

У Бразилії виявили нові 2000-річні пам’ятки наскельного мистецтва


Археологи Бразильського національного інституту історичної та художньої спадщини (Iphan) виявили 16 нових археологічних пам’яток під час обстеження великої території в Халапао у східній частині штату Токантінс, пише Успіх in UA.

Згідно із заявою Міністерства культури Бразилії, на цих місцях зображено наскальні малюнки, зокрема сліди людей і тварин, вигравірувані символи та фігури, що представляють небесні тіла, які, як вважають, були зроблені близько 2000 років тому, повідомляє arkeonews.net.

У своїй заяві археолог Ромуло Маседо зазначив, що діяльність людини, така як вандалізм і вирубка лісів, а також стихійні лиха, такі як вітрова ерозія та лісові пожежі, становлять загрозу для нещодавно знайдених місць. 

Відкриття було додано до археологічного комплексу місць у регіоні Халапао, де присутність людей була встановлена ще 12 000 років тому.

У Бразилії виявили нові 2000-річні пам’ятки наскельного мистецтва

У штаті є багато місць, які є частиною більшого археологічного комплексу в Халапао. Ці території включають доколоніальні археологічні пам’ятки, які були встановлені до прибуття європейських колоністів, а також докази присутності людських поселень, що існували 12 тисяч років тому.

Крім того, наявність археологічних споруд підкреслює важливість регіону як точки зустрічі між Амазонським лісом і біомом Серрадо в Центральній Бразилії.

Читайте також: В Аргентині знайшли унікальну колекцію наскельних малюнків віком 8200 років

Оскільки розвиток інфраструктури в штатах Амазонки прискорюється, Токантінс спостерігає значне збільшення археологічних досліджень у рамках екологічного ліцензування. Це дозволило зібрати дані з археологічних пам’яток, які раніше не були досліджені.

У цьому випадку археологічні роботи виконуються компаніями, які займаються збереженням спадщини на територіях, які постраждали від господарської діяльності. Пріоритетними є дві ключові дії: організація та обмін інформацією про виявлені активи та включення археологічних міркувань у процедури екологічного ліцензування.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *