Під час розкопок на місці поховання фракійського воїна в селі Капітан Петко Воєвода в Тополовграді були знайдені цінні та унікальні археологічні артефакти, в тому числі, золоті прикраси, пише Успіх in UA.
Серед них також численні види зброї, нагрудний знак, золоте намисто, золота діадема, золотий перстень, ніж, прикрашений золотими елементами, а також напівдорогоцінним камінням. Крім того, поруч із тілом людини було знайдено похованого коня, що вказує на те, що воїн мав бути вершником із багатої родини.
Археологи на чолі з Даніелою Агре кажуть, що деякі знахідки не мають собі рівних, коли-небудь виявлених у Болгарії. Знахідки цінні не тільки для Болгарії, а й для Європи, повідомляє arkeonews.net.
На другий день розкопок команда знайшла гробницю фракійського воїна з римських військ початку I століття нашої ери та унікальні артефакти.
«У могилі міститься все бойове спорядження цього воїна. Є дуже цікавий плетений нагрудник, який був великою рідкістю в римські часи. Незвичайний мисливський ніж з ручкою, прикрашеною дорогоцінним камінням, з мотивами, яких ми не зустрічали у Фракії з того періоду, є золоте намисто – унікальне для нашої країни на цьому етапі», – сказала Даніела Агре.
Рукоять мисливського ножа була прикрашена дорогоцінним камінням, а на одній із золотих смужок були зображені мисливські собаки.
Фракійські воїни були найвідомішими воїнами легкої піхоти у світі. Вони були відомі як фракійські пельтасти через щити-пельтасти, які вони носили. Пельта мала форму півмісяця, виготовлялася з лози, покритої козячою чи овечою шкурою, і носилася за центральну рукоятку.
Читайте також: В Італії знайшли поховання правителя цивілізації залізного віку
Фракійські пельтасти мали набагато більший арсенал, включаючи ножі (щоб захистити себе, оскільки ці легкі війська були дуже вразливі в ближньому бою), а також мечі та списи різних типів, таким чином відкриваючи їм велику різноманітність організації бою.
Починаючи з четвертого століття до нашої ери, пельтасти стали невід’ємною частиною грецьких армій, а фракійці утворили частину армії, яку Олександр Македонський повів до Азії.
Залишити відповідь