У Балтійському морі виявили найстаріший морський організм на Землі

У Балтійському морі виявили найстаріший морський організм на Землі


Науковці виявили найстарішу серед відомих морських рослин на Землі, пише Успіх in UA.

Її вік становить 1400 років.

Виявлена в Балтійському морі найдавніша рослина являє собою клон морських водоростей виду Zostera marina, який входить до клональної колонії, що є єдиним організмом. Вчені використовували інноваційний генетичний годинник, щоб визначити вік морської рослини.

Рослини, які розмножуються вегетативним, а не статевим шляхом, створюють клональні колонії і це широко поширене явище. Кожен клон у такій колонії, який відокремився, називається рамет. Генетичні зміни всередині цих раметів можна використовувати для визначення їхнього віку. Під час росту основної частини організму можуть виникати мутації, які в кінцевому підсумку закріплюються і накопичуються в нащадках раметів. Генетичний годинник працює, порівнюючи вік основної рослини і нащадка-рамета, і на основі відмінностей можна визначити справжній вік організму, повідомляє focus.ua.

У Балтійському морі виявили найстаріший морський організм на Землі

Вчені використовували клон морських водоростей, який зберігався в лабораторії і використовувався для калібрування генетичного годинника на зразку з дикої природи. Відмінності між ними показали, що клону з дикої природи було 1402 роки, що робить його найстарішою відомою морською рослиною на Землі. Тестування нового методу також виявило безліч інших клонів, яким було кілька сотень років.

Читайте також: Вчені виявили першу рослину з ознаками інтелекту

Такі морські рослини можуть покривати велику територію. Zostera marina є широко поширеним видом, який зустрічається в Тихому, Атлантичному океані та Середземному морі.

За словами вчених, вони вважають, що інші види морських водоростей та їхні клональні колонії роду Posidonia, які займають територію понад 10 км завдовжки, матимуть ще більший вік і, таким чином, будуть найстарішими організмами на Землі. Але це вже буде об’єкт наступного дослідження.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *