Поблизу Швеції знайшли скиню зі зброєю із затонулого королівського корабля XV століття

Поблизу Швеції знайшли скиню зі зброєю із затонулого королівського корабля XV століття


Широке дослідження уламків королівського флагманського корабля «Грібшунден» допомогло виявити безліч нових знахідок, пише Успіх in UA.

Зокрема, воно дало нове уявлення про бойові платформи військових кораблів та унікальну скриню зі зброєю пізнього середньовіччя.

Дослідження проводилися у співпраці з підводними археологами з Університету Седертерна та CEMAS/Інституту археології та стародавньої культури Стокгольмського університету, повідомляє arkeonews.net.

Gribshunden (також відомий як Griffin або Griffin-Hound) був флагманським кораблем короля Данії Яна I (1481–1513), правителя Кальмарської унії. У 1495 році він затонув біля берегів Швеції. Затонулий корабель був виявлений у 1970-х роках дайверами-любителями, але не був вивчений дослідникам до 2000 року.

Поблизу Швеції знайшли скиню зі зброєю із затонулого королівського корабля XV століття

Останні польові дослідження затонулого корабля проводилися в травні минулого року. Дослідницька група, очолювана професором Йоханом Реннбі з Університету Седертерн і кандидатом на докторську дисертацію Рольфом Вармінгом зі Стокгольмського університету, використовувала підводні камери та фотограмметричну 3D-технологію, щоб перевірити та задокументувати додаткові частини останків корабля.

Основні моменти дослідження включають виявлення дерев’яної бойової скрині, аналіз кольчужної броні та краще розуміння надбудови корабля.

Дослідження скрині було одним із найважливіших відкриттів, зроблених під час останнього занурення. Вони ідентифікували вміст «скрині зі зброєю» після того, як зробили його фотографії з високою роздільною здатністю. Це zeuglade, ящик для зберігання та виробництва боєприпасів, який ми знаємо з ілюстрацій того часу. Він часто супроводжував армії на полях битв.

«Вміст скрині сильно роз’їдений, але, здається, складається з кількох різних об’єктів, розташованих у більшій кірці роз’їденого заліза. У кірці є кілька гострих уламків кременю, які можна інтерпретувати як частину каністрових патронів… У північній половині останків можна розрізнити два видовжені шматки свинцевої пластини з деякими отворами по краю (імовірно, для пострілу). легше поводження під час процесу лиття) і щонайменше три кам’яні форми для свинцевих куль різного калібру. Форми були призначені для виробництва куль для ручної вогнепальної зброї, такої як handgonne, а також для вогнепальної зброї більшого калібру, можливо, аркебуз або менших рушниць із затвором», – говорять фахівці.

Скриня та її вміст, ймовірно, належали німецьким найманцям, які були на борту, коли «Грібшунден» затонув. Це, безсумнівно, важливий артефакт середньовічної військової техніки.

Поблизу Швеції знайшли скиню зі зброєю із затонулого королівського корабля XV століття

Дослідники ідентифікували значну частину надбудови судна, яка збереглася, незважаючи на те, що деревина була розколота та розкидана по морському дну. Це вдалося зробити шляхом нанесення на карту деревини на місці затонулого корабля. Ці елементи можуть дати дослідникам важливе уявлення про те, як виглядала надбудова і, отже, військові можливості корабля.

Читайте також: Археологи знайшли скриню з пістолетами на затонулому кораблі експедиції, яку очолив Джон Франклін

Окрім водолазних робіт було також проведено дослідження із залученням раніше вилучених фрагментів кольчуг. У співпраці з професором Керстін Ліден з лабораторії археологічних досліджень Стокгольмського університету дослідники виявили, що кільцеве переплетення має кілька ниток і методів виготовлення, що свідчить про те, що воно неодноразово ремонтувалося. У кольчугах або кольчужних сорочках, подібних до цих, могло бути до 150 000 перснів, судячи з розміру збережених кілець.

Під час попередніх занурень, проведених під керівництвом професора Йохана Реннбі, було знайдено ранню вогнепальну зброю та питний бак, і дослідження показують, що корабель, швидше за все, був побудований у південних Нідерландах.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *