Науковцям вперше вдалося зробити світло твердим

Науковцям вперше вдалося зробити світло твердим


Команда з національної дослідницької ради Італії вперше в світі обернула світло в надплинне тверде тіло – речовину схожу на кристал, що має нульову в’язкість, тобто не має тертя під час переміщення по поверхні інших матеріалів, пише Успіх in UA.

Надтверді тіла не мають аналогів поза квантовим світом, через що до цього моменту подібні матеріали можна було отримати лише в контрольованих експериментах з атомами, охолодженими до надзвичайно низьких температур. Тільки за таких умов квантові ефекти ставали помітними і спостережуваними, повідомляє ua.korrespondent.net.

Новий експеримент відрізнявся від попередніх тим, що замість надхолодних атомів використовувався напівпровідник, відомий як арсенід алюмінію-галію. Вчені взяли спеціально сформований шматок напівпровідника та направили на нього лазер. Взаємодія між світлом і напівпровідником призвела до утворення гібридних частинок, які звуться поляритонами. Завдяки спеціальній структурі напівпроводника, рух поляритонів був обмежений, що в кінцевому підсумку дозволило поляритонам об’єднатися в надтвердий стан.

Читайте також: У Канаді зафіксували появу загадкових світлових стовпів

Важким було і підтвердження успіху експерименту – вченим  треба було достатньо точно виміряти характеристики отриманого тіла, щоб довести що воно справді поєднує характеристики як твердого тіла, так і рідини, що не має в’язкості.

Команда висловила оптимізм щодо майбутніх дослідницьких можливостей, пов’язаних з надтвердими тілами на основі світла. Вони вважають, що ці форми матерії можуть бути більш керованими, ніж ті, що утворюються з атомів.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *