Науковці визначили, коли насправді Антарктида покрилася льодом

Науковці доведи факт існування тропічних лісів в Антарктиді


Нове дослідження було проведено міжнародною групою дослідників під керівництвом Інституту Альфреда Вегенера, пише Успіх in UA.

У своїй роботі дослідники використовували зразки відкладень з керна буріння, а також складне моделювання клімату і льодовикового покриву. Результати дослідження показують, що заледеніння Антарктиди насправді почалося приблизно 34 мільйони років тому, проте воно не охоплювало весь континент, як передбачалося раніше.

Дослідники припускають, що спочатку льодом вкрилася Східна Антарктида і лише мінімум 7 мільйонів років потому лід зміг досягти західного узбережжя Антарктиди. Результати нового дослідження показують, наскільки істотно по-різному Східна і Західна Антарктида реагують на зовнішній вплив, повідомляє focus.ua.

Зазначимо, що близько 34 мільйонів років тому Земля зазнала одного з найфундаментальніших кліматичних зрушень, який досі впливає на глобальні кліматичні умови. Йдеться про перехід від парникового світу до крижаного світу, внаслідок чого й утворився антарктичний льодовиковий щит. Раніше вчені не розуміли, як, коли та де він почав формуватися, через відсутність надійних даних, проте нове дослідження змінило все.

Результати нового дослідження ґрунтуються на буровому керні, який дослідники витягли за допомогою донної бурової установки MARUM-MeBo70 в районі льодовиків Пайн-Айленд і Туейтс на узбережжі моря Амундсена в Західній Антарктиді. Вивчивши зразок, їм вдалося встановити історію виникнення льоду в Антарктиді, а також те, де саме воно почалося.

Читайте також: В Антарктиді виявили сліди гігантської річкової системи віком 40 млн років

Дослідникам відомо, що Східна і Західна Антарктида по-різному реагують на зовнішні умови. Щоб краще зрозуміти, де в Антарктиді утворився перший постійний лід, фахівці з моделювання палеоклімату AWI об’єднали нові доступні дані з наявними даними про температуру повітря і води, а також про наявність льоду. У результаті моделювання підтвердило результати, отримані геологами з унікального керна.

За словами співавтора дослідження, спеціаліста з моделювання Ханни Кнал, фактично результати показують, що навіть невеликого потепління достатньо, щоб лід у Західній Антарктиді знову розтанув.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *