Гарвард вилучив зі своєї бібліотеки книгу, загорнуту в людську шкіру

Гарвард вилучив зі своєї бібліотеки книгу, загорнуту в людську шкіру


Один з найвідоміших та найпрестижніших університетів США та всього світу Гарвард вилучив зі своєї бібліотеки книгу в палітурці з людської шкіри, а також почав процес оцінки етичності таких артефактів у своїй власності, пише Успіх in UA.

Мова йде про копію книги Арсена Уссає «Destinées de l’âme», яка належала французькому лікарю та бібліофілу Людовіку Булану і знаходилася в колекціях Гарвардського університету з 1934 року.

«У рукописному записі Буланда стверджується, що «книга про людську душу заслуговує на людську обкладинку», — розповів помічник бібліотекаря архівів і спеціальних колекцій університету Том Гайрі.

Проведене дослідження показало, що палітурка цієї книги виготовлена зі шкіри невідомої померлої пацієнтки французької психіатричної лікарні. Її тіло Булан придбав, коли був студентом-медиком і використав у своїй користі без її згоди. Особу пацієнтки встановити не вдалося, повідомляє 2plus2.ua.

Вилучення книги, загорнуту в людську шкіру, Гарвард прийняв в контексті змін у поглядах на етику збереження та використання людських останків у наукових та культурних установах. Після перевірки відповідності етичним стандартам управління такими артефактами університет вирішив припинити використання людської шкіри для палітурок книг у своїх бібліотеках.

Читайте також: Гарвард шукає професора української літератури та культури

Президент Гарвардського університету Лоуренс Бекоу, підкреслив важливість забезпечення поваги до прав людини та гідності осіб, які були пов’язані з цими артефактами.

«Ми повинні почати протистояти реальності минулого, в якому академічна цікавість і можливості переважали людяність», — сказав він.

Антроподермічна бібліопегія — це назва процесу палітурки книг людською шкірою, і є приклади, які зберігаються не лише у бібліотеці Гарварду, але і в музеях по всьому світу.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *