Неподалік від золотодобувної шахти у Єгипті археологи виявили старовинний комплекс, в якому обробляли золото 3 тисячі років тому, пише Успіх in UA.
Як зазначають вчені, це місце функціонувало впродовж щонайменше 1000 років, повідомляє focus.ua.
Археологи виявили 3000-річний комплекс з обробки золота в Джабаль Сукарі, розташованому у провінції Червоного моря в Єгипті. Дворічні дослідження проводилися Вищою радою у справах старожитностей (SCA) у співпраці з адміністрацією золотодобувної шахти Сукарі.
Команда розкопала, задокументувала та обережно перенесла комплекс у безпечне місце за три кілометри від його початкового розташування, щоб захистити його від активної видобувної діяльності.
За даними Міністерства туризму і старожитностей Єгипту, комплекс датується Третім проміжним періодом, часом, позначеним політичною нестабільністю і державною фрагментацією. Ця епоха збіглася з розпадом пізньої бронзової доби, що вплинув на цивілізації всього стародавнього Близького Сходу та Східного Середземномор’я, включаючи початок грецького Темного Середньовіччя.
Розкопки під керівництвом Генерального секретаря SCA Мохамеда Ісмаїла Халеда виявили різні особливості стародавнього місця обробки золота, включаючи станції для подрібнення, басейни для фільтрації та відстоювання, а також глиняні печі, що використовували для виплавки золота, видобутого з кварцових жил. Крім того, тут знаходився житловий район для золотошукачів і робітників, а також майстерні, храми, адміністративні будівлі та лазні, що датуються епохою Птолемеїв.

Архітектурні залишки римського та ісламського періодів вказують на те, що це місце діяло щонайменше 1000 років, що відображає його історичну важливість у видобутку та обробці золота під час різних правлячих культур в Єгипті.
Читайте також: На “золотому полі” у Великобританії знайшли рідкісний шолом залізного віку
Серед інших знахідок — 628 остраконів з ієрогліфічним, демотичним і грецьким текстом, бронзові монети часів Птолемея і теракотові статуетки греко-римського періоду із зображенням людей та тварин. Також були знайдені кам’яні статуетки божеств, у тому числі Бастет і Гарпократа.
Халед зазначив, що це відкриття дає цінну інформацію про давньоєгипетські технології видобутку корисних копалин, поглиблюючи наше розуміння соціального, релігійного та економічного життя золотошукачів древності.
Залишити відповідь