Дослідники зробили неймовірно вдале відкриття, коли знайшли скам’янілу личинку стародавнього черв’яка, який, імовірно, є одним із найбільш ранніх відомих предків антроподів, включно з крабами, омарами та комахами, пише Успіх in UA.
Відкриття також дає змогу побачити зв’язок між минулим і майбутнім, повідомляє focus.ua.
Як правило, скам’янілості являють собою відбитки істот, що завмерли в каменях. Однак нова скам’янілість вирізняється “майже ідеальним збереженням” і є абсолютною “золотою жилою” для еволюційних біологів. За словами співавтора дослідження Кетрін Добсон, за допомогою 3D-візуалізації вони з колегами виявили, що крихітна личинка досягла майже ідеального збереження: команда виявила недоторканий мозок і внутрішні органи личинки віком понад пів мільярда років.
Візуалізація показала, що всередині личинки відмінно зберігся мозок, травні залози, примітивна кровоносна система, а також сліди нервів, які відповідають за роботу простих ніг і ока личинки.
Нове відкриття вчених показує, що раніше наука недооцінювала складність ранніх членистоногих, які з’явилися під час кембрійського вибуху. Це також дало змогу дослідникам встановити еволюційні зв’язки між стародавніми істотами й тими, які є у нас сьогодні.
За словами провідного автора дослідження Мартіна Сміта, не менш дивовижним відкриттям виявилася і частина мозку всередині личинки, яку вчені назвали протоцеребрумом. У результаті команда виявила, що вона еволюціонувала в частину голови членистоногих, що дає змогу тваринам процвітати в усіх типах регіонів: від глибин до кожного континенту на ранній Землі.
Читайте також: Науковці розкрили таємницю виживання єдиної комахи в Антарктиді
Науковці зазначають, що виявлення настільки давньої личинки, яка добре збереглася, — вельми рідкісне відкриття. Личинки, як правило, маленькі та тендітні, а тому знайти їхні скам’янілості надзвичайно складно. На щастя, цього разу вченим неймовірно пощастило і в тендітному тілі стародавньої скам’янілості все ще збереглися внутрішні органи та мозок.

Залишити відповідь