Вчені з’ясували, куди поділися корони фараонів Стародавнього Єгипту

Вчені реконструювали зовнішність єгипетського фараона "Хороброго", вбитого 3500 років тому


У Стародавньому Єгипті богів і фараонів завжди зображували з короною, яку, на думку археологів, вони забирали в могилу для загробного життя, пише Успіх in UA.

Але жодної такої корони не було знайдено ні всередині саркофагів, ні поруч із ними.

Річ у тім, що далеко не всі гробниці були розграбовані до того, як їх виявили археологи. Учені пояснюють відсутністю корон у гробницях тим, що їх використовували тільки в зображеннях фараонів та їхніх статуях, щоб позначити певний, важливий етап у житті фараона.

Дослідники кажуть, що немає нічого дивного в тому, що не було знайдено жодної корони, а також інших артефактів фараонів: посохів, скіпетрів тощо, повідомляє focus.ua.

Археологи кажуть, що у фараонів Стародавнього Єгипту було безліч різних типів корон. Червона корона або Дешретас був символом Нижнього Єгипту, біла корона — Верхнього Єгипту, подвійна корона (комбінація білої та червоної) — військова корона, яку носив міфічний цар загробного світу Осіріс. Також у Стародавньому Єгипті існував царський головний убір Немес.

Приміром, фараонів під час воєн зображували з військовою короною, відображаючи ситуацію в житті фараона і його королівства. Тому кожна конкретна корона була пов’язана з конкретною епохою правління.

Богів же зображували з коронами, оскільки єгиптяни вірили, що вони були першими царями до створення світу і першої єгипетської династії близько 5 тис. років тому. Фараони ж були обраними нащадками тих перших королів-богів.

Але якщо різні корони символізували віхи в житті фараона, то головний убір Немес позначав завершення земного життя фараона і початок наступного. Головний убір Немеса часто був присутній на посмертних масках фараонів. Найяскравішим прикладом є посмертна маска Тутанхамона.

Читайте також: Вчені реконструювали зовнішність єгипетського фараона “Хороброго”, вбитого 3500 років тому

Головний убір у золоту і синю смужку, насправді, не є справжньою короною, а являє собою тканину, що покриває верхівку і потилицю.

Головний убір Тутанхамона також був прикрашений такою деталлю як урей — стилізоване зображення богині-кобри Уаджіт — покровительки Нижнього Єгипту. Поруч з уреєм часто поміщали зображення богині-коршуна Нехбет — покровительки Верхнього Єгипту.

Також Немес Тутанхамона був виконаний із золота і лазуриту. Блакитний дорогоцінний камінь, який у Стародавньому Єгипті часто клали в гробниці, мав супроводжувати померлого в загробному житті.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *