Вчені з’ясували, коли люди почали пити каву

Вчені з'ясували, коли люди почали пити каву


Дослідники розповіли про те, коли люди вперше випили чашку кави, і як цей напій став таким популярним, пише Успіх in UA.

Кава — один із найпопулярніших напоїв у світі. Величезна кількість людей по всій земній кулі починають свій день із гарячої чашки кави, а інші й зовсім не можуть уявити себе без цього напою протягом усього дня. Але як кава стала такою популярною, і звідки взагалі з’явилася у нашому житті? Дослідники розповіли історію напою, повідомляє focus.ua.

Попри широку популярність кави сьогодні, історія споживання цього напою досить загадкова. Ніхто точно не може сказати, як і звідки з’явилися зерна, і хто першим в історії людства додумався їх обсмажити, а потім використати для приготування напою, але деякі теорії все ж існують.

Найпопулярнішою історією появи кави є історія пастуха, на ім’я Калді, який помітив, що кози дивно поводяться після того, як з’їли кілька ягід. Пізніше пастух відніс ягоди місцевому ченцеві, який схвалив зерна і кинув їх у вогонь — так з’явилися перші обсмажені кавові зерна. Припускають, що ця історія сталася в 9 столітті нашої ери в Ефіопії. Однак учені не виявили жодних письмових доказів того, що історія дійсно мала місце.

Вчені з'ясували, коли люди почали пити каву

Існує безліч інших подібних історій, проте вчені вважають, що вживання кави в їжу могло практикуватися африканськими народами, зокрема й предками галла в Ефіопії — тобто, задовго до того, як з’явилися записи.

За словами вчених, наразі немає жодних доказів того, що каву коли-небудь вирощували та споживали стародавні культури, зокрема: єгиптянами, греками, римлянами, африканцями, близькосхідними королівствами.

Перші вагомі докази вживання кави з’явилися в медичних працях 9 століття нашої ери впливового перського лікаря Абу Бакра Мухаммада ібн Закарії ар-Разі, також відомого на латині як Разес. Імовірно, він називав кавові ягоди — “бунном”, а напій із них — “бунчамом”. Лікар також писав, що напій корисний для людей із гарячою натурою, але знижує лібідо. У записах також вказується, що ягоди використовували для усунення неприємних запахів, пов’язаних із потом, а також для очищення шкіри. Крім того, вважалося, що ягоди, ймовірно, здатні впливати на розум — це перша згадка кави як стимулятора.

Незабаром кава стала неймовірно популярною в арабському світі: наприклад, у Ємені напій використовували для збільшення концентрації під час тривалої молитви. До 1414 року напій з’явився в Мецці, а пізніше він поширився до Єгипту з Ємену, де він допоміг відкрити кав’ярні в Каїрі. Ранні кав’ярні також були створені в таких місцях, як Алеппо в Сирії, а пізніше, на початку XVI століття, у Стамбулі, столиці Османської імперії. Ісламська влада також ставилася до цих місць з підозрою, а кав’ярні приваблювали інтелектуалів, які збиралися, щоб послухати музику і поезію та обговорити ідеї.

Вчені з'ясували, коли люди почали пити каву

До Європи кава поширилася двома шляхами: з Османської імперії; через море з Мокки — початкової точки виробництва кави в Ємені.

Читайте також: В Україні стартували зйомки другого сезону серіалу “Кава з кардамоном”

Спочатку споживання кави в Європі розглядалося з підозрою, оскільки воно було пов’язане з мусульманською культурою. Цей рівень культурного опору був настільки виражений, що 1600 року Папа Климент VIII хрестив каву, щоб християнам було зручніше її пити. Це ознаменувало нову еру в споживанні кави, під час якої вона дедалі більше втрачала свої культурні асоціації з ісламом.

Наразі кава є одним із найпопулярніших напоїв у світі, а дослідники все частіше заявляють про те, що споживання цього напою пов’язане з перевагами для здоров’я.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *