Вчені з’ясували, як стародавні люди покинули Африку та заселили увесь світ

В Іспанії виявили унікальну стоянку неандертальців віком понад 50 тисяч років


Сучасні люди еволюціонували в Африці між 200-3000 тис. років тому і мігрували з континенту в кілька етапів, щоб заселити спочатку Азію, а потім Європу, пише Успіх in UA.

Нове дослідження пролило світло на те, як це відбувалося. Так, перші люди мігрували з Африки 84 тис. років тому, щоб заселити інші частини світу, слідуючи річковим маршрутом через Йорданію, а не через Червоне море, як вважалося раніше, повідомляє unian.ua.

Вчені з Університету Саутгемптона і Університету Шаньтоу в Китаї провели дослідження в рифтовій долині Йорданії, де виявили ручні інструменти, що збереглися у відкладеннях нині висохлих річок. Використовуючи методи люмінесцентного датування, вони простежили їх вік – це приблизно 84 тис. років.

Раніше вважалося, що коли рівень моря був низьким, древні люди  подорожували від Африканського Рогу до Південно-Західної Аравії через Червоне море. Але відкриття цих інструментів підтверджує іншу теорію про те, що вони обрали сухопутний шлях на північ до Йорданії.

Читайте також: Вчені підтвердили правдивість легенди про найжорстокішого африканського короля ХІХ століття

Їхні подорожі проходили по “добре зрошуваних коридорах” річкових каналів, які з тих пір висохли і перетворилися на пустелю, йдеться в дослідженні.

Професор геоморфології в університеті Саутгемптона Пол Карлінг зазначив:

“Ці дані є ключовою частиною головоломки, яка показує, що люди мігрували по північному маршруту, використовуючи невеликі водно-болотні угіддя в якості баз, одночасно полюючи на численних диких тварин на луках”.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *