Вчені з’ясували, чому насправді нашу планету назвали Землею

Вчені визначили, хто врятує Землю від вимирання


Дослідники розповіли, чому люди зупинилися на слові “Earth” для назви нашого власного дому, пише Успіх in UA.

Наша сонячна система — неймовірне місце, наповнене небесними тілами із назвами, що інтригують і захоплюють. Наприклад, планета Венера названа на честь римської богині кохання, а Юпітер — найбільша планета в нашій сонячній системі, названа на честь короля стародавнього пантеону богів.

Є також наша планета Земля, чия назва може здатися менш дивовижною, але чому це так? Вчені розповіли, чому ми вибрали цю назву для власного будинку. Як і слід було припускати, відповідь складніша, ніж може здатися, на перший погляд.

По-перше, варто пам’ятати, що не всі називають планету “Earth”, ця назва в основному асоціюється із західними культурами, особливо англомовними. За словами дослідників, назва “Земля” має досить складну етимологію і явно не походить із римської міфології.

Насправді слово “Earth” походить від германського слова “erda” і староанглосаксонського слова “ertha”, яке означає щось на кшталт “земля, по якій ви ходите”. Зазначимо, що англосакси були німецькою групою, яка вдерлася й окупувала Англію та Уельс після падіння Римської імперії близько 450 року до нашої ери, повідомляє focus.ua.

Як це часто буває в історії, аспекти культури та мови загарбників з часом мутували та змінювалися. Зрештою це призвело до появи в середині VII століття давньоанглійської мови, найбільш ранньої зареєстрованої форми розмовної англійської мови. Саме з цієї мови до нас прийшло слово “eorþe” (вимовляється “ер-тху”), яке здебільшого означає “ґрунт”, “земля”, “країна” або “земля”.

Дослідники зазначають, що в інших північноєвропейських мовах також є схожі слова, що позначають планету. Наприклад, у старофранцузькій мові є слово “erthe”, тоді як у сучасній німецькій мові є слово “Erde”, а в голландській — “Aarde”.

Автори дослідження зазначають, що в різних культурах, відповідне слово “Earth” мало глибше значення. Як і в більшості сучасних суспільств, люди раніше були тісно пов’язані з ґрунтом — це було необхідністю для виживання: це місце, де вони жили, звідки виникало життя і те, що давало більшу частину їжі. Зрештою навіть після смерті тіла людей поверталися в ґрунт.

При цьому в культурах, зачеплених латинськими традиціями, слово “терра” часто використовувалося для позначення планети. Учені зазначають, що “терра” означає землю й утворює корінь безлічі сучасних англійських слів, наприклад: “terrestrial” (“земний”), “subterranean” (“підземний”), “extraterrestrial” (“інопланетянин”).

Вважається, що слово “терра” прийшло від римлян, від яких ми також отримали й назви інших планет нашої сонячної системи. Як правило, стародавні римляни називали планети на честь своїх богів, обираючи назви, засновані на зовнішньому вигляді планет, такими, якими вони їх бачили навіть до винаходу телескопів.

Читайте також: Вчені зафіксували сповільнення обертання внутрішнього ядра Землі

Дослідники зазначають, що протягом століть, починаючи з часів стародавнього Вавилону, наша планета насправді не сприймалася як “планета”, а радше уявляла в умах людей землю, по якій ми ходимо. Вчені вважають, що саме цим пояснюється те, що люди вибрали для свого будинку настільки “приземлену назву”.

Насправді Землю було визнано планетою лише в XVI та XVII століттях. Раніше стародавні люди вважали, що вона просто є центром Всесвіту, навколо якого обертається все інше.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *