Дослідники встановили, що збільшення яскравості Сонця з часом призведе до порушення вуглецевого циклу планети та поступового вимирання рослинності через нестачу вуглекислого газу в атмосфері, пише Успіх in UA.
З кожним мільярдом років яскравість Сонця збільшується на 10%, що призводить до поступового підвищення температури на Землі. Це явище посилює процес вивітрювання силікатних порід вітрами та дощами, змушуючи їх поглинати вуглекислий газ. Зазвичай цей газ згодом вивільняється в атмосферу через вулканічну діяльність – це основний неорганічний вуглецевий цикл Землі, який змінює рівень атмосферного CO₂ протягом мільйонів років, повідомляє sat.net.
«Це створить дедалі стресовіше середовище для наземних рослин, що зрештою призведе до їхнього вимирання через вуглецеве голодування або через перегрів, коли температура перевищить їхній верхній поріг», — зазначають автори дослідження.
Нові розрахунки значно подовжують попередні оцінки тривалості існування біосфери Землі. Це відкриття має важливе значення для пошуку позаземного життя, оскільки збільшує потенційний часовий проміжок, протягом якого на інших планетах може розвинутися складне життя. «Це передбачає, що виникнення розумного життя може бути більш імовірним (і, отже, більш поширеним) процесом, ніж вважалося», — підкреслюють науковці.
Варто зауважити, що дослідники не врахували у своїх моделях деякі змінні, такі як хмарний покрив та водний цикл, які можуть вплинути на кінцеві результати. Важливо також зазначити, що швидкість такого сонячного потепління буде набагато повільнішою, ніж сучасне потепління на Землі.
Читайте також: На Марсі виявили новий спосіб створення кисню
Науковці припускають, що після вимирання рослинності відбудеться поступове зменшення популяції тварин через нестачу їжі та кисню. Водночас деякі анаеробні мікроорганізми зможуть вижити до моменту, коли подальше посилення сонячної активності призведе до випаровування океанів.
Залишити відповідь