Вчені визначили предка молюсків

Вчені визначили предка молюсків


Міжнародна група дослідників з Іспанії, Німеччини й США відтворила еволюційний шлях молюсків, проаналізувавши геноми 77 видів цих істот та з’ясувавши, що спільний предок усіх молюсків, зокрема равликів, кальмарів і восьминогів, мав твердий панцир, але не мав очей, пише Успіх in UA.

Молюски належать до найрізноманітніших груп тварин на нашій планеті й налічують близько 100 тисяч описаних видів. Попри це, їхні еволюційні зв’язки тривалий час залишалися нерозгаданими через суперечливі дані, отримані зі скам’янілостей, морфологічних досліджень та генетичного аналізу, повідомляє sat.net.ua.

Створене дослідниками еволюційне дерево молюсків є наразі найповнішим. Науковці підтвердили, що всі сучасні молюски походять від спільного предка, який, найімовірніше, мав твердий панцир, ногу для пересування й спеціальний орган для живлення.

Біологи встановили, що молюски розділилися на дві основні групи: Aculifera (види поверхня тіла яких вкрита лише окремими голками — спікулами) й Conchifera (звичайні молюски з мушлями, як-от равлики, мідії та головоногі).

Вчені визначили предка молюсків

Моноплакофори – примітивні молюски, яких тривалий час вважали вимерлими, доки 1952 року науковці не знайшли живих представників – виявилися найдавнішою гілкою в групі Conchifera. За ними в еволюційному дереві розташувалися головоногі молюски (кальмари, каракатиці й восьминоги).

Решта представників Conchifera утворює групу Megalopodifera, до якої належать лопатоногі (мають черепашки у формі слонового бивня), черевоногі (равлики та слимаки) та двостулкові молюски (мідії, устриці).

Читайте також: Київські митники врятували від незаконного вивезення 52 молюски юрського періоду

«Тепер ми можемо скласти чіткіше уявлення про ймовірного предка всіх молюсків: від садового равлика до глибоководного восьминога», – зазначив автор дослідження, біоінформатик Науково-дослідного інституту Цзеюань Чень.

Це відкриття не лише поглиблює розуміння еволюції життя на Землі, а й свідчить про те, як сучасні геномні технології допомагають розгадати таємниці, що десятиліттями лишалися нерозкритими.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *