Вчені визначили, як інопланетяни ставляться до людей

Вчені визначили місце найчастішої появи НЛО


Вчені заявили про те, що людська цивілізація перебуває на низькому рівні розвитку, через що ми не можемо встановити контакту з інопланетянами, пише Успіх in UA.

За їх словами, за шкалою Кардашева наша цивілізація відноситься до типу 0,78, але «щось цікаве» починається лише у цивілізацій ІІ типу.

Пошук позаземних цивілізацій – доволі складне завдання багато в чому тому, що ми не знаємо, а що ж потрібно шукати. Здебільшого вчені шукають сигнали, які б випромінювала наша цивілізація. В основі таких пошуків лежить припущення, що інопланетяни живуть за тими ж законами фізики, що й ми.

Ця концепція є логічною, але не ідеальною. Історія Землі показує, що з розвитком цивілізація може відмовлятися від старих технологій. Наприклад, людство швидко перейшло від аналогових до цифрових сигналів зв’язку.

Хоча аналогові сигнали в тому діапазоні, який ми використовуємо для зв’язку, були б досить неефективним способом зв’язку з чужорідними планетами, можливо, що інопланетні цивілізації могли б стати «радіо-тихими» в межах останніх 100 років. І це ускладнює їхнє виявлення.

Вчені намагаються зрозуміти, який сигнал може надіслати більш розвинена цивілізація, і який рівень технологій необхідний для того, щоб їх відправити. Ці припущення умоглядні, але дослідники мають припущення про те, який сигнал матиме сенс, і яку інформацію має містити послання, щоб було ясно, що воно було надіслано розумною істотою, повідомляє zn.ua.

Надсилання сигналів через галактику або Всесвіт, особливо безперервних сигналів, які забезпечують найкращі шанси на виявлення, потребує багато енергії. Набагато більше, ніж здатні виробляти люди. У 1963 році радянський астроном Микола Кардашев спробував розрахувати, яка енергія використовується для надсилання таких сигналів, що несуть інформацію, та рівні розвитку, на яких мають знаходитись цивілізації, щоб їх відправляти.

Кардашев розділив цивілізацію на три типи, залежно від того, скільки енергії вони здатні використовувати з навколишнього середовища.

Цивілізації типу I – це цивілізації, які здатні використовувати всю доступну їм енергію на своїй планеті (близько 4 х 1019 ерг в секунду) у своїх цілях. Цивілізація типу II здатна використовувати енергію своєї зірки, наприклад, побудувавши Сферу Дайсона. А цивілізації типу III – це інопланетні цивілізації, здатні використовувати енергію всієї своєї галактики.

Виробництво енергії цивілізаціями І та ІІ типу надзвичайно велике. Зі збільшення виробництва енергії Землі на 1% на рік, Кардашев підрахував, що людство досягне цих етапів через 3200 років, а потім через 5800 років.

Читайте також: Вчені встановили, скільки потрібно людей для колонізації Марса

У 2020 році класифікацію розширили цивілізаціями IV типу, здатними використовувати енергію видимого Всесвіту. На думку вчених, якщо подивитися на енергоспоживання людства, люди в даний час є цивілізацією типу 0,72.

На думку Кардашева, виявлення цивілізацій типу І дуже малоймовірне. Але цивілізації типу I можуть зафіксувати сигнали, відправлені цивілізаціями типу II і типу III. І для цього підійдуть радіотелескопи, не складніші, ніж ті, що вже існують у нас. Але відповісти на сигнал такі цивілізації як наша не зможуть.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *