Вчені виявили новий вид динозавра з рекордно малими кінцівками віком 70 млн років

Вчені виявили новий вид динозавра з рекордно малими кінцівками віком 70 млн років


Науковці виявили новий вид динозавра у формації Ла-Колонія в Патагонії, вік якого оцінюється приблизно в 70 мільйонів років, пише Успіх in UA.

Особливістю цього виду є його надзвичайно маленькі кінцівки, які є ще меншими, ніж у знаменитого Тиранозавра рекса.

Koleken inakayali, який зовнішньо нагадує відомого карнотавра, з’явився в журналі археології разом із згадкою про його унікальні риси черепа та відсутність фронтальних рогів, що є характерними для карнотавра. Однак цей новий вид має свої особливості, зокрема крихітні руки, які є спільною рисою серед абелізавридів, повідомляє volynnews.com.

Джефф Стайбел, когнітивіст з Каліфорнійського Музею природної історії, висловив гіпотезу, що хоча Карнотавр міг використовувати свої маленькі руки для спеціальних цілей, наприклад, для створення вражаючих демонстрацій, функції крихітних рук Колекена все ще залишаються невідомими.

Вчені виявили новий вид динозавра з рекордно малими кінцівками віком 70 млн років

Знайдений частковий скелет Koleken inakayali містить кілька кісток черепа, майже всі кістки спини, повне стегно, кілька кісток хвоста та дві майже повні ноги. Це значна знахідка, особливо з огляду на те, що деякі з найбільших тварин в історії були відкриті лише за допомогою частин їхніх скелетів.

Читайте також: Вчені дослідили унікальну скам’янілість динозавра зі «скляною» шкірою

Назва нового виду походить від мови народу Теуельче в Центральній Патагонії, і Інакаял – це ім’я одного з останніх лідерів Теуельче. Цікаво, що його датування збігається з тими самими геологічними періодами, що й недавно виявлений мініатюрний титанозавр Titanomachya gimenezi.

Це відкриття є частиною ширшого проекту, спрямованого на дослідження закінчення «епохи динозаврів» у Патагонії, фінансованого Національним географічним товариством, і спрямоване на вивчення останнніх 15 мільйонів років динозаврів у регіоні. Дослідники сподіваються, що подальше вивчення Koleken inakayali та інших видів допоможе розкрити більше інформації про їхнє життя, еволюцію та причини зникнення цих гігантських істот.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *