Вчені виявили найбільш ранню галактику у Всесвіті

Вчені виявили найбільш ранню галактику у Всесвіті


Світло від найвіддаленішої і найбільш ранньої галактики летіло до космічного телескопа Вебб цілих 13,5 млрд років, пише Успіх in UA.

Астрономи за допомогою телескопа Вебб, який може спостерігати об’єкти в найбільш ранньому Всесвіті, виявили навіть не одну, а одразу дві нові рекордні галактики. Хоча одна з них є найбільш ранньою з усіх відомих ученим.

Вони вже існували через 300 млн років після Великого вибуху, хоча попередній рекорд належав галактиці, що існувала через 400 млн років після народження Всесвіту. Нове відкриття піднесло кілька сюрпризів астрономам. Результати дослідження були опубліковані на сервері препринтів arXiv, повідомляє focus.ua

До нового відкриття звання найранішої та найдальшої відомої галактики належало JADES-GS-z13-0, яка існувала через 400 млн років після Великого вибуху. Тепер же вчені виявили нового рекордсмена. Ним стала галактика JADES-GS-z14-0, що існувала через 300 млн років після народження Всесвіту.

Вчені виявили найбільш ранню галактику у Всесвіті

Також було виявлено галактику JADES-GS-z14-1, тепер другу в рейтингу найбільш ранніх із відомих галактик, яка вже існувала майже в той самий час, що й JADES-GS-z14-0. Світло від цих галактик летіло до телескопа Вебб цілих 13,5 млрд років. Нагадуємо, що вік Всесвіту оцінюють у 13,8 млрд років.

Особливу увагу астрономів все ж привертає галактика JADES-GS-z14-0. Річ у тім, що вона дуже велика і дуже яскрава, як для представника популяції найперших галактик у Всесвіті. Її розмір оцінили в 1600 світлових років.

Науковці вважають, що розмір галактики є доказом того, що більша частина світла цього об’єкта виділяється великою кількістю молодих зірок, а не матеріалом, що падає в центральну чорну діру. У цьому разі галактика була б набагато меншою.

Дуже велика яскравість галактики доводить, що такі об’єкти в ранньому Всесвіті формувалися дуже швидко за космічними мірками і набирали велику масу. За слова мучених, вони дуже здивувалися, дізнавшись, що у Всесвіті всього через три сотні мільйонів років після Великого вибуху могла з’явитися така велика галактика. Але це ще не всі сюрпризи, які JADES-GS-z14-0 піднесла астрономам.

Читайте також: Вчені вважають, що Всесвіт має форму залу нескінченних дзеркал

Через те, що світло, яке подорожує так довго, воно стає більш червоним, тобто зміщується в червону частину спектра. Але вчені були здивовані тим, що світло галактики виявилося ще більш червоним, ніж вони очікували. Астрономи припускають, що це пов’язано з наявністю великої кількості пилу всередині галактики, який має стати основою для нових зірок. Таким чином галактика JADES-GS-z14-0 має стати ще більшою.

Вчені виявили найбільш ранню галактику у Всесвіті

Ще один сюрприз полягає в тому, що дослідники виявили кисень у найбільш ранній відомій галактиці. Річ у тім, що хімічні елементи, які важчі за водень і гелій, створюються в надрах зірок протягом усього їхнього життя, а потім після їхньої смерті засівають космос. Це відкриття означає, що в JADES-GS-z14-0 щонайменше одне покоління зірок уже померло. І це дивно в такій дуже ранній галактиці.

Читайте також: Мешканці Дніпра побачать комету, яка наближається до Землі раз на 437 років

За словами вчених, галактика JADES-GS-z14-0 не схожа на ті типи галактик у дуже ранньому Всесвіті, що їх передбачають теорії та моделювання. Аналогів їй серед інших дуже ранніх галактик поки що не було виявлено.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *