Вчені виявили дивні конструкції в печерах неандертальців

Вчені виявили дивні конструкції в печерах неандертальців


Майже 200 тисяч років тому група неандертальців спорудила в печері на південному заході Франції кілька дивного вигляду конструкцій зі зламаних сталагмітів, пише Успіх in UA.

Ці конструкції, акуратно розташовані у два великих кола, збивали з пантелику дослідників, починаючи з 1990 року, коли їх виявили, і дотепер. Водночас ця знахідка може вказувати на складну поведінку представників роду людей.

У 2016 році вчені за допомогою датування з використанням урану встановили, що сталагміти з’явилися в печері близько 176,5 тисяч років тому, повідомляє focus.

“Ранні неандертальці були єдиними людьми, які жили в Європі в цей період”, — пишуть автори дослідження. За їхніми словами, результати дослідження показують, що суспільний устрій, в якому були елементи сучасного суспільства, з’явилися раніше, ніж вважалося. Згадується, зокрема, про складну просторову організацію та використання вогню.

Конструкції розташовувалися за 336 метрів від входу в печеру — свідчення того, що люди доісторичного періоду вже освоїли підземне середовище. І це важливий крок у розвитку, вважають дослідники.

Будівельники-неандертальці не використовували цілі сталагміти, а вибирали середню частину. Докази того, що вони використовували вогонь, були знайдені на 123 предметах.

Аналіз виявленого у французькій печері залишає безліч запитань. Наприклад, про призначення цих споруд на такій значній відстані від входу в печеру, а також про те, чому більшість вогнищ розташовані на певних предметах, а не прямо на підлозі.

Читайте також: Науковці з’ясували, якими способами насправді давні люди добували вогонь

Судячи з печер верхнього палеоліту, дослідники припускають, що їхнє призначення пов’язане з якоюсь символічною або ритуальною поведінкою. Але вони також могли використовуватися в побуті або ж просто як притулок.

Однозначної відповіді немає, але археологи також припускають, що група неандертальців, яка побудувала згадані конструкції, мала складнішу соціальну організацію, ніж вважалося раніше для цього виду гомінідів.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *