Вчені встановили, що раніше Земля була шматком льоду

Нові дослідження, проведені Університетом Колорадо в Боулдері, підтвердили, що приблизно 720−635 мільйонів років тому Земля могла бути повністю вкрита льодом, пише Успіх in UA.

Вчені дослідили пісковики Тава e Скелястих горах, виявивши, що ці камені могли опинитися під значним тиском льодовиків близько 690−660 мільйонів років тому, повідомляє noworries.news.

Згідно з провідним дослідником Ліамом Кортні-Девісом, це перший фізичний доказ, який підтверджує гіпотезу про «Землю-сніжок». Він підкреслив, що ця льодова епоха могла мати ключове значення для подальшого розвитку життя на планеті: після танення льодовиків з’явилися перші багатоклітинні організми.

Читайте також: Науковці визначили, що було б, аби Земля була пласкою

Цікаво, що термін «Земля-сніжок» був введений у 1992 році геологом Джозефом Кіршвінком, проте довгий час не було доказів зледеніння на екваторіальних континентах. Нові знахідки у Колорадо, яке в той період було частиною екваторіального суперконтиненту Лаврентія, допомагають заповнити цю прогалину.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *