Нові дослідження, проведені Університетом Колорадо в Боулдері, підтвердили, що приблизно 720−635 мільйонів років тому Земля могла бути повністю вкрита льодом, пише Успіх in UA.
Вчені дослідили пісковики Тава e Скелястих горах, виявивши, що ці камені могли опинитися під значним тиском льодовиків близько 690−660 мільйонів років тому, повідомляє noworries.news.
Згідно з провідним дослідником Ліамом Кортні-Девісом, це перший фізичний доказ, який підтверджує гіпотезу про «Землю-сніжок». Він підкреслив, що ця льодова епоха могла мати ключове значення для подальшого розвитку життя на планеті: після танення льодовиків з’явилися перші багатоклітинні організми.
Читайте також: Науковці визначили, що було б, аби Земля була пласкою
Цікаво, що термін «Земля-сніжок» був введений у 1992 році геологом Джозефом Кіршвінком, проте довгий час не було доказів зледеніння на екваторіальних континентах. Нові знахідки у Колорадо, яке в той період було частиною екваторіального суперконтиненту Лаврентія, допомагають заповнити цю прогалину.






Залишити відповідь