Вчені встановили причину вимирання “Кінг-Конгів”, які жили 2 млн років тому

Вчені встановили причину вимирання "Кінг-Конгів", які жили 2 млн років тому


Гігантопітек блексі, якого часто називають “живим Кінг-Конгом”, тісно пов’язаний з орангутангами, пише Успіх in UA.

У ремейку “Книги джунглів” 2016 року персонаж Король Луї навіть був змодельований на основі цієї масивної мавпи.

Доцентка Кіра Вестевей з Університету Маккуорі, яка вивчала G. blacki, зауважила: “Книга джунглів фактично зробила його великим орангутангом. Ми не знаємо, наскільки G. blacki був би схожий на орангутанга, але він точно був понтійським, тобто належав до правильної родини. Щодо помаранчевого хутра — ми дійсно не знаємо”.

Відсутність збережених останків і кілька тисяч скам’янілих зубів з чотирма щелепними кістками як єдині докази існування цього виду, залишає багато чого про доісторичного гіганта оповитим таємницею. Вчені оцінили розмір гігантопітека на основі цих решток, порівнюючи їх з іншими людиноподібними мавпами, що живуть на планеті Земля, повідомляє focus.ua.

Перші свідчення про гігантопітеків з’явилися в 1935 році, коли антрополог Ральф фон Кенігсвальд виявив незвичайний зразок у традиційній китайській аптеці в Гонконзі. Помилково названі “зубами дракона”, він ідентифікував як зуби невідомого вимерлого виду мавп. Дослідник назвав його гігантопітеком (Gigantopithecus).

Вважається, що гігантопітек жив у Східній Азії, зокрема на півдні Китаю, приблизно 2 мільйони років тому до свого вимирання в ранньому і середньому плейстоцені, між 300 000 і 100 000 років тому.

Згідно з дослідженням, опублікованим у січні 2024 року, кліматичні зміни в регіоні близько 600 000 років тому, ймовірно, призвели до вимирання гігантопітеків. Дедалі мінливіший клімат спричинив зміни в рослинному світі лісу, що призвело до посушливих періодів, коли фруктів, основного джерела їжі для гігантопітеків, ставало небагато.

Читайте також: Вчені визначили справжню причину вимирання неандертальців

На відміну від орангутангів, які могли пристосуватися, харчуючись альтернативною їжею — пагонами, листям, квітами, горіхами, насінням і комахами, гігантопітеки не змогли пристосуватися і врешті-решт вимерли.

Дехто вважає, що гігантопітек міг надихнути легенди про мавпоподібних істот, таких як снігова людина або єті. Інші припускають, що гігантопітек міг мігрувати через Берингів міст до Північної Америки, подібно до доісторичних людей, і стати відомим як снігова людина. Однак немає жодних конкретних доказів на підтримку цієї теорії, як і жодних доказів того, що снігова людина коли-небудь існувала.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *