Вчені встановили, куди насправді ведуть загадкові сходи під 4000-річною пірамідою Джедефри

Вчені встановили, куди насправді ведуть загадкові сходи під 4000-річною пірамідою Джедефри


Нещодавні археологічні дослідження показали, що піраміда Джедефри навмисно спроєктована так, щоб відповідати Менкауру за розмірами, що робить її третьою за величиною пірамідою в Гізі, пише Успіх in UA.

Що відрізняє споруду від інших пірамід, так це розташування її камер, побудованих під пірамідальною структурою, а не всередині неї, що є відхиленням від норми в єгипетській архітектурі пірамід.

Сама споруда також вважається унікальною тим, що була побудована на природному кургані. Експерти стверджують, що це могло скоротити час, необхідний для завершення будівництва.

Усередині піраміди знаходяться залишки різних періодів давньоєгипетської історії, від ранньодинастичної до коптської епохи. Вони дають певне уявлення про те, як довго використовувалася будівля, повідомляє focus.ua.

Проте, найзагадковішою особливістю є руїни — масивний 49-метровий канал, направлений до двадцятиметрової шахти, з незрозумілими сходами, які ведуть в нікуди. Там немає ні гробниці, ні стародавніх кімнат. Там просто нічого немає.

Нещодавні дослідження показують, що насправді це був римський ступінчастий колодязь, що свідчить про те, як призначення піраміди змінювалося з часом. Римляни, ймовірно, використовували цей колодязь для доступу до рівня ґрунтових вод, копаючи його у вапняковій породі.

Хоча про саму піраміду відомо дуже мало, дослідники мають певне уявлення про її походження. Будівництво піраміди на замовлення фараона Джедефра, наступника і сина фараона Хуфу, зайняло близько восьми років. Основним матеріалом був вапняк, а унікальна будівельна техніка нахиляла блоки до центру для додаткової стійкості — практика, яку можна спостерігати на східчастих пірамідах у Саккарі.

Читайте також: Під льодами Антарктиди виявили величезну піраміду

Розкопки в ХІХ і ХХ століттях виявили всередині картуш (овальне різьблення з дотичною до нього лінією на одному кінці) з ім’ям Джедефра. Це підтверджує, що піраміда була місцем його останнього спочинку.

Цікаво, що піраміда Джедефри, хоч і оповита таємницею, слугує захопливим свідченням еволюції її призначення та багатих поховальних практик Стародавнього Єгипту. Хоча багато питань залишається відкритим, нещодавні відкриття підкреслюють динамічну історію цього стародавнього дива, залишаючи нас у полоні таємниць, які вона продовжує розкривати.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *