Цивілізація шумерів вважається однією з перших в історії людства, яка почала активно використовувати нову систему письма, пише Успіх in UA.
Саме клинопис і його техніка дозволили фіксувати різні моменти життя стародавніх людей, повідомляє focus.ua.
Відео із зображенням техніки клинопису, яка доволі достовірно нагадує символи на знайдених старожитностях, було оприлюднено на одному з форумів Reddit.
На кадрах можна побачити, як невідомий знімає техніку клинопису: у лівій руці знаходиться глиняна табличка, яка акуратно розмічена горизонтальними лініями. Тоді як у правиці невідомий має паличку, ймовірно дерев’яну, яка на вершині має форму куба чи паралелепіпеда.


Завдяки силі натиску на поверхню та повороту палички, вдається отримати той чи інший відповідний символ.
Палеографи та археологи вважають, що саме клинопис став одним із першим варіантів протописьма, яке існувало на території Межиріччя між початком третього тисячоліття до нашої ери до початку 1 ст. н.е. Протягом цього часу система написання зазнала серйозних змін — від зображень до фонографії (написання фонеми чи групи фонем).
До початку 19 сторіччя науковці та археологи не могли перекласти тексти, які були написані клинописом. Лише після початку 19 сторіччя німецький дослідник Георг Гротефенд зміг вперше знайти ключ до дешифрування клинописних текстів.
Читайте також: В Іраці знайшли клинописні месопотамські таблички бронзового віку
Наразі відомо, що клинописна система була притаманна мовам низки держав, які перебували на території Межиріччя — Шумеру, Аккадського царства, Ассирійського царства та Стародавньої Персії. Загальна кількість знахідок, які були написані клинописом, вже налічує понад 500 тисяч.
Залишити відповідь