Вчені спрогнозували, коли глобальне потепління перетне критичну межу

Вчені спрогнозували, коли глобальне потепління перетне критичну межу


Оскільки глобальні температури зростають, у найближчі п’ять років, ймовірно, буде побито рекорд минулого року, який став найспекотнішим за весь час спостережень, пише Успіх in UA.

Вчені посилаються на новий звіт Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), в якому є оновлений прогноз на 2025-2029 роки. Відповідно до нього є 80% ймовірність того, що один з наступних п’яти років поб’є рекорд 2024 року, повідомляє www.unian.ua.

Також згідно звіту, існує 86% ймовірність того, що принаймні протягом одного з наступних п’яти років середня глобальна температура на 1,5 градуси Цельсія перевищить середні температури доіндустріального рівня (1850-1900 років).

Метеорологічне управління Великої Британії, яке підготувало звіт для ВМО, також попередило, що вперше існує дуже незначна ймовірність (1%) перевищення середніх температур доіндустріального рівня на 2 градуси протягом одного з наступних п’яти років.

Підвищення температури на 1,5 градуса Цельсія порівняно з температурами доіндустріальної доби вважається критичним рубежем в процесі глобального потепління. Цей рубіж було встановлено Паризькою кліматичною угодою 2015 року. Підписанти угоди встановили це як верхню допустиму межу глобальної температури, перевищення якої є вкрай небажаним. 

Читайте також: Науковці встановили, як глобальне потепління впливає на фінансове становище людей

“Ми щойно пережили десять найтепліших років за всю історію спостережень. На жаль, цей звіт ВМО не передбачає жодних ознак перепочинку в найближчі роки, а це означає, що негативний вплив на нашу економіку, наше повсякденне життя, наші екосистеми та нашу планету зростатиме”, – сказав заступник Генерального секретаря ВМО Ко Барретт.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *