Експерти дослідили незвичайне явище, яке 26 років тому на глибині 2,9 тисяч метрів помітили поряд з уламками “Титаніка”, пише Успіх in UA.
Вперше сигнал сонара біля корабля помітив дайвер і дослідник судна П. Х. Наргеолет, повідомляє 5.ua.
Спалахи були зафіксовані гідролокатором у північній частині Атлантичного океану. Учасники експедиції “Титанік” OceanGate 2022 спершу вважали, що це інше місце аварії легендарного корабля.
Однак, у підсумку вони виявили у цьому місці жваву екосистему, яку назвали Наргеолет-Фаннінг – на честь дослідників і учасників цієї місії. Йдеться про геологічну структуру, куди входять базальтові вулканічні утворення. Це місце зняли на відео, на якому помітно, що на території знайденого хребта дуже багато морських мешканців.
“Нас вразила різноманітність та щільність губок, бамбукових коралів, інших холодноводних коралів, присадкових омарів та риб”, – розповів професор-дослідник Центру морських наук Університету Північної Кароліни Вілмінгтона, головний науковий співробітник OceanGate та доктор Стів В. Рос.
За словами фахівця, завдяки цій невідомій екосистемі можна буде порівняти морське біорізноманіття на “Титаніку” та біля нього. Завдяки виявленим відмінностям і схожості можна буде отримати цінну інформацію про те, що відбуваються у глибоководному середовищі та як там поширюється життя.
Читайте також: Із затонулого “індійського Титаніка” підняли скарб
У Наргеолет-Фаннінг науковці зібрали зразки води для аналізу екологічної ДНК, а також зробили фото й відео. Це необхідно для вимірювання рівня біорізноманіття у рифі. Місію OceanGate планують продовжувати наступного року.
“Нам варто поділитися цими даними з науковою спільнотою та політиками, щоб бути впевненими, що ці вразливі екосистеми отримають належну увагу та захист, на які вони заслуговують”, – поділився професор прикладної морської біології та екології Школи геонаук Університету Единбурга доктор Мюррей Робертс.
Залишити відповідь