Дослідники часто називають порожні круглі ділянки на землі “колами фей”, пише Успіх in UA.
Їхні наукові дослідження не враховували знання корінного населення Австралії, яке передає свій життєвий досвід в усних оповіданнях, витворах мистецтва, церемоніях і піснях, повідомляє focus.ua
В австралійській пустелі через рівні проміжки часу трапляються порожні круглі ділянки. Вони інтригують і спантеличують вчених. Однак для місцевих жителів ці кола набагато менш загадкові.
Попередні наукові дослідження цих таємничих кіл не враховували знання корінного населення Австралії. Натомість вчені екстраполювали закономірності, виявлені в африканських пустелях Намібії та Анголи, і дійшли висновку, що австралійські кола були викликані “самоорганізацією трав у процесі конкуренції за воду та поживні речовини”.
Не переконавшись у правильності цього пояснення, команда дослідників продовжила вивчати “кола фей”, використовуючи знання корінних народів.
“Аборигени завжди продовжували вдосконалювати свої знання, живучи безперервно на цьому континенті щонайменше 65 000 років”, — повідомила Фіона Уолш, етноекологиня та керівниця групи, у пресрелізі Університету Західної Австралії.
За словами дослідників, у мовах корінних народів є назви для цих порожніх кіл, Мова Manyjilyjarra називала їх “лініджі”, а мова Warlpiri — “мінгкіррі”.
“Лініджі — це житла термітів, які живуть під землею. Я дізналася про це від своїх людей похилого віку і сама бачила це багато разів”, — сказала в пресрелізі Гледіс Біду, старійшина народу березень і співавторка дослідження.

Результати дослідження підтвердили, що поява “кіл фей” пов’язана з термітами.
Читайте також: На дні океану поблизу Австралії виявили “килим” зі сплячих акул
Корінні народи передають свої знання про “лініджі” в усних оповіданнях, витворах мистецтва, церемоніях і піснях.
Залишити відповідь