Археологи зробили великий крок вперед у дослідженні стародавньої єгипетської гробниці в некрополі Саккара неподалік Каїра. Недавні відкриття пролили світло на місце поховання Шепсескафа, фараона Четвертої династії Стародавнього царства Єгипту, пише Успіх in UA.
Шепсескаф, який, як вважають, був сином або братом Мікерина, зайняв трон після смерті Мікерина у 2503 році до н. е. Його правління тривало лише чотири роки, проте вибір поховання значно відрізнявся від його попередників.
Замість піраміди його поховали у великій мастабі, відомій як Мастабат аль-Фір’аун, що означає “Лава фараона”. Ця споруда, розміром 99,6 метра у довжину і 74,4 метра в ширину, містить мережу підземних камер, включаючи передпокій і головну поховальну камеру, повідомляє focus.
Спочатку розкопану у 1920-х роках, гробницю вже раніше розграбували і залишили після себе лише фрагменти королівського саркофага. Команда Інституту середземноморських і східних культур Польської академії наук (IKŚiO PAN) у співпраці з Міністерством туризму і старожитностей Єгипту нещодавно провела подальші дослідження на цьому місці.
Завдяки їхній роботі вдалося відновити численні фрагменти зруйнованого саркофага, що дозволило провести його часткову реконструкцію. Дослідники також використали технологію 3D-сканування для створення цифрової моделі інтер’єру гробниці та застосували геофізичні методи для картографування навколишніх споруд.
Читайте також: Вчені знайшли докази існування додаткового елементу на вершині піраміди Хеопса
Ці знахідки проливають нове світло на поховальні практики Четвертої династії Єгипту, висвітлюючи унікальний відхід Шепсескафа від традиційних поховань у пірамідах. Поточні дослідження в Саккарі продовжують надавати цінні знання про цей період єгипетської історії.
Залишити відповідь