Вчені реконструювали обличчя чиновника часів династії Цінь

Вчені реконструювали обличчя чиновника часів династії Цінь


У Китаї археологи реконструювали обличчя чиновника часів першої династії Цінь (221 р. до н. е. – 207 р. до н. е.), автора ранніх китайських бамбукових текстів Шуйхуді, що вважаються однією з найдавніших енциклопедій країни, пише Успіх in UA.

Рештки кісток чоловіка і фрагменти його записів на понад 1100 аркушах із паличок бамбука знайшли в 1975 році в гробниці у місті Шуйхуді центральної китайської провінції Хубей, яке й дало назву древнім текстам, повідомляє ukrinform.ua.

Чиновник, котрому на момент смерті було від 45 до 50 років, старанно записав закони тодішньої імперії та державні документи, які сьогодні мають унікальне значення для досліджень системи урядування, функціонування економіки, культури, права, військової справи та інших аспектів життя в Китаї від кінця періоду Воюючих царств до держави Цінь.

Читайте також: Вчені реконструювали обличчя італійського поета доби Відродження Данте Аліг’єрі

Ці ранні китайські записи наразі є найціннішими епіграфічними джерелами про історію створення й розвитку держави першого імператора древнього Китаю Цінь Шихуанді.

Обличчя людини вдалось реконструювати завдяки сучасним технологіям, включаючи 3D-сканування його черепа, тепер його бюст буде виставлено в музеї провінції Хубей.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *