Вчені проростили горох у марсіанському ґрунті

Вчені проростили горох у марсіанському ґрунті


Продукти життєдіяльності, утворені личинками виду мух, відомого як чорний солдат, виявились ефективним добривом у експериментах з вирощування гороху в подібному до марсіанського ґрунті, пише Успіх in UA.

Автори вбачають у своєму досягненні користь і для земного сільського господарства: якщо цей метод покращив родючість навіть суворого марсіанського реголіту, то зможе допомогти нашому ґрунту також, повідомляє nauka.ua.

Личинки мух чорних солдатів (Hermetia illucens) відомі своєю здатністю розщеплювати практично будь-яку органічну речовину, в результаті чого їх випорожнення перетворюються на поживне добриво. Щоб визначити, яка кількість цього добрива буде оптимальною для рослини, дослідники висадили горох у звичайний і марсіанський ґрунт та почали додавати комашині відходи.

Читайте також: Вчені встановили, як працює звук на Марсі

Виявилось, що найкраще горох росте у марсіанському реголіті з додаванням 10 відсотків випорожнень, а от 50 відсотків і більше виявились шкідливими. Горох навіть зміг прорости у марсіанському ґрунті взагалі без добрив, що підкреслює витривалість рослини, а також той факт, що реголіт виявився не настільки непідступним як вважалося раніше.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *