Вчені довели, що люди займалися мистецтвом ще 50 тисяч років тому

Вчені довели, що люди займалися мистецтвом ще 50 тисяч років тому


Однією з відмінних рис сучасної людини є її прагнення створення об’єктів мистецтва чи принаймні розуміння цього концепту. Однак коли ми запитуємо, коли мистецтво з’явилося вперше, то знайти чітку відповідь буде непростим завданням, пише Успіх in UA.

Дослідники звернули увагу на кам’яні артефакти з чотирьох археологічних місць розкопок в Ізраїлі та на Голанських висотах – у печерах Манот, Амуд, Кафзех та на стоянці Кунейтра. Знахідки були перевірені за допомогою новітніх методів, на кшталт 3D-аналізу, оптичної мікроскопії та статистичної обробки.

На знахідці з печери Манот, віком близько 55 тисяч років, помітні візерунки у формі віяла. Вчені припускають, що насічки мали велике значення для автора, оскільки були нанесені до того, як з каменю відкололи останні пластинки, повідомляє telegraf.

Вчені довели, що люди займалися мистецтвом ще 50 тисяч років тому

На артефактах з печери Амуд – ретушованому лезі та фрагменті пластинки – насічки нанесені більш хаотично. Це натякає на те, що їх використовували як інструменти, а насічки з’явилися під час експлуатації. Вік знахідок становить приблизно 55-68 тисяч років.

Артефакт із Кафзеха нагадує знахідку з Манота, але їй уже близько 100 тисяч років. Лінії на ньому практично паралельні та організовані, а тому вчені вважають, що об’єкт мав якесь ритуальне значення.

Вчені довели, що люди займалися мистецтвом ще 50 тисяч років тому

У Кунейтрі знайшли пластинки з насічками у формі дуг, які не схожі на випадкові лінії. Можливо, це сліди одного з перших абстрактних малюнків. А зроблено його близько 54 тисяч років тому.

Дослідники чітко не кажуть, який саме вид людини зробив ці предмети. Однак, є припущення, що їх зробили неандертальці. За винятком артефакту з Кафзеха, біля якого знайшли останки людей сучасного типу. Також дуже цікава знахідка в Маноті, де також було знайдено череп людини гібридного типу (нащадок сучасної людини та неандертальця), тому авторство предмета відстежити дуже складно.

Читайте також: Науковці розкрили нові таємниці поховальних практик Стародавнього Єгипту

Тобто дослідники припускають, що прагнення до мистецтва не є ексклюзивним для нас і могло розвинутись і в більш архаїчних людських видів.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *