В Узбекистані знайшли докази застосування алмазного свердління 2 тисячі років тому

В Узбекистані знайшли докази застосування алмазного свердління 2 тисячі років тому


Дослідники знайшли докази того, що для перфорації дорогоцінних каменів древні ремісники використовували свердла з алмазними наконечниками, пише Успіх in UA.

Цей метод, який зазвичай асоціюється з сучасним промисловим застосуванням, свідчить про високий рівень знань та вмінь, повідомляє focus.ua.

Учені вивчили 51 намистину, знайдену на кладовищі в Рабаті, Узбекистан, місці поховання, що датується II століттям до н. е. — I століттям н. е. Це місце, пов’язане з культурою Юечжі в історичному регіоні Бактрія, містило прикраси з напівкоштовних каменів, таких як сердолік, агат і гранат.

Аналіз за допомогою скануючої електронної мікроскопії показав, що 41 намистина має характерні позначки, що відповідають техніці алмазного свердління. Дослідники припускають, що спочатку ремісники використовували одне алмазне свердло для початку перфорації, а потім перейшли на подвійне алмазне свердло з симетрично розміщеними ріжучими точками для уточнення отвору.

Попередні дослідження простежили витоки алмазного буріння в бронзовому віці в Індській цивілізації, яка існувала на території сучасної Індії та Пакистану. Деякі вчені також припускають, що стародавні єгиптяни могли використовувати алмази для різання граніту понад 4000 років тому.

У той час, як подібні техніки свердління знайшли в Танзанії, намистини, проаналізовані в Узбекистані, демонструють відмінний метод, що свідчить про незалежний технологічний розвиток.

Читайте також: Вчені планують розсіяти алмазний пил задля порятунку Землі

Ці знахідки ставлять під сумнів попередні теорії про те, що намистини, знайдені на кладовищі в Рабаті, привезли з долини Інду. Натомість відмінності в техніці свердління вказують на те, що прикраси, ймовірно, виготовили на місці, що свідчить про широке поширення алмазного свердління в Центральній і Південній Азії в першому столітті нашої ери.

Однак точне місцезнаходження майстерень, де виготовляли ці намистини, залишається невідомим, оскільки поблизу поховання не було виявлено жодних інструментів для свердління чи місць виготовлення намистин.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *