Дослідники знайшли докази того, що для перфорації дорогоцінних каменів древні ремісники використовували свердла з алмазними наконечниками, пише Успіх in UA.
Цей метод, який зазвичай асоціюється з сучасним промисловим застосуванням, свідчить про високий рівень знань та вмінь, повідомляє focus.ua.
Учені вивчили 51 намистину, знайдену на кладовищі в Рабаті, Узбекистан, місці поховання, що датується II століттям до н. е. — I століттям н. е. Це місце, пов’язане з культурою Юечжі в історичному регіоні Бактрія, містило прикраси з напівкоштовних каменів, таких як сердолік, агат і гранат.
Аналіз за допомогою скануючої електронної мікроскопії показав, що 41 намистина має характерні позначки, що відповідають техніці алмазного свердління. Дослідники припускають, що спочатку ремісники використовували одне алмазне свердло для початку перфорації, а потім перейшли на подвійне алмазне свердло з симетрично розміщеними ріжучими точками для уточнення отвору.
Попередні дослідження простежили витоки алмазного буріння в бронзовому віці в Індській цивілізації, яка існувала на території сучасної Індії та Пакистану. Деякі вчені також припускають, що стародавні єгиптяни могли використовувати алмази для різання граніту понад 4000 років тому.
У той час, як подібні техніки свердління знайшли в Танзанії, намистини, проаналізовані в Узбекистані, демонструють відмінний метод, що свідчить про незалежний технологічний розвиток.
Читайте також: Вчені планують розсіяти алмазний пил задля порятунку Землі
Ці знахідки ставлять під сумнів попередні теорії про те, що намистини, знайдені на кладовищі в Рабаті, привезли з долини Інду. Натомість відмінності в техніці свердління вказують на те, що прикраси, ймовірно, виготовили на місці, що свідчить про широке поширення алмазного свердління в Центральній і Південній Азії в першому столітті нашої ери.
Однак точне місцезнаходження майстерень, де виготовляли ці намистини, залишається невідомим, оскільки поблизу поховання не було виявлено жодних інструментів для свердління чи місць виготовлення намистин.
Залишити відповідь