В Україні назвали найвизначніші рекорди 2023 року

9-річний українець встановить рекорд із максимальної кількості поштовхів 16-кілограмової гирі за 1 хвилину


Національний Реєстр Рекордів підбив підсумки 2023 року, пише Успіх in UA.

Про це на своїй сторінці у Facebook розповіла очільниця Національного Реєстру Рекордів України Лана Вєтрова.

Вона зазанчила, що кількість отриманих заявок на рекорд вийшла на довоєнний рівень.

Звісно, що війна відобразилась на структурі рекордів. На перший план вийшли досягнення, волонтерів, військових та медиків. Номінації рекордів теж кардинально змінилися і стали співзвучними військовому часу.

Цілий розділ рекордів належить волонтерам.

“Мабуть, це той випадок, коли всі задоволені, якщо їх рекорди перебиваються іншими. Наприклад, упродовж всього року реєструвалися рекорди все більшої і більшої площі маскувальних сіток, які виготовляють волонтери з початку війни. На завершення 2023 року рекорд України «Найбільша площа маскувальної сітки» належить волонтерам Фонду суспільної допомоги, які виготовили і передали на фронт у період з 12 травня 2022 року до 1 грудня 2023 року 104.128 кв.м маскувальної сітки”, – говорить Лана Вєтрова.

За її словами, з настанням морозів знову стали актуальними рекорди з виготовлення окопних свічок. Так, у місті Прилуки впродовж 12 годин волонтери виготовили 7524 окопних свічки, які благодійна організація “10 гривень Прилуки” одразу після рекорду передала на фронт.

“Організатори знають, що такі рекорди допомагають залучити у подальшому ще більше ресурсів для допомоги нашим бійцям. Так, студенти КПІ, які теж зареєстрували рекорд з найбільшої кількості окопних свічок, завершили рік вже новим рекордом: самостійно виготовили 390 чвертьхвильових антен для рацій для ЗСУ за 24 години безперервної роботи”, – зауважила пані Лана.

Трендом року стали силові рекорди.

“І це можна пояснити потребою українців донести всьому світові, що українці – сильна і смілива нація. Цікаво, що силові рекорди реєстрували не лише дорослі. Так, першість у цій категорії належить 9-річному стронгмену Василю Маєвському-молодшому із Закарпаття, який за одну хвилину підняв гирю вагою 16 кг аж 20 разів. Цей світовий рекорд хлопчик назвав «Я – українець!», – говорить очільниця Національного Реєстру Рекордів України.

До того ж, Національний Реєстр Рекордів високо цінує креативні ідеї.

“Рекордом року Експертна рада визнала найбільший портрет Т.Шевченка із 7000 яблук, які виклали діти Новопетрівського ліцею Великомихайлівської селищної ради Одеської області. Площа портрету становить 24,442 кв.м. Під портретом діти склали слова, які є символічними для всієї України: “Борітеся – поборите”, – каже Лана Вєтрова.

Найбільше рекордів упродовж 2023 року було зареєстровано у столиці та Київські області (37 рекордів), друге місце посіла Одеса й Одеська область (26 рекордів) і бронзове лідерство тримає місто Львів та Львівська область (21 рекорд). Харків, на жаль, вийшов з трійки лідерів (14 рекордів) і закріпився на 4 позиції.

Читайте також: На Львівщині встановили рекорд України з наймасовішого виконання колядки

Аналіз статистики засвідчив, що загальна кількість заявок, які отримав Національний Реєстру Рекордів з початку року, вийшла на кількісний показник довоєнного часу: впродовж 2023 року всього надійшло 525 заявок на рекорд.

“Таку активність людей під час війни у прагненні до світових і національних рекордів можна пояснити ментальністю українців, які у період війни усвідомили себе сильною і непереможною нацією, яку ворог не зможе зламати чи залякати, і яка вірить у перемогу добра”, – додала пані Лана.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *