На станції “Академік Вернадському” показали своїх пернатих “помічників”, пише Успіх in UA.
Про це йдеться на офіційній сторінці Національного антарктичного наукового центру у Facebook.
“Постійних помічників (ред. – на станції) мають представники лише двох професій. У кухаря це – черговий, а в озонометриста – сивка біла”, – зазначається у повідомленні.
Так, за словами фахівців, ці маленькі птахи дуже полюбляють люк озонового офісу. Отвір розташований над спектрофотометром Добсона – приладом, за допомогою якого дослідники вимірюють рівень озону в атмосфері. Перед початком роботи озонометрист має відкрити люк, щоб на спектрофотометр потрапило сонячне світло.
“Інколи не минає й кількох хвилин, як “помічник” уже на місці. Й увесь час проведення вимірювання пильнує, щоб вчений все виконував правильно. Погодьтеся, дуже відповідальна робота”, – говорять полярники.
Читайте також: Українські полярники чекають на появу перших пінгвіненят біля станції “Академік Вернадський”
Сивки білі або, як їх називають на станції, футлярики загалом дуже допитливі. Вони мають кілька гнізд біля “Вернадського” й постійно цікавляться життям учасників експедицій, часто заглядаючи до них у вікна.
“Ці птахи перебувають у постійному пошуку їжі. Вони пробують “на дзьоб” усе, що трапляється, тож зимівники інколи жартують, що якби сивки були розміром, як страуси, то могли б з’їсти навіть якогось неуважного полярника. Але нам все ж пощастило, що футлярики невеликі”, – зауважують фахівці.
Їхня довжина – 34-40 см, розмах крил – від 74 до 84 см, а вага – в межах пів кілограма. Живуть виключно на суші (не мають плавальних перетинок на лапах) і люблять бігати, а не літати. Хоча літають досить добре: попри те, що зовні малі й слабкі, вони долають непростий шлях через протоку Дрейка.
Залишити відповідь