Україна має побудувати 3,3 тисячі км євроколій для інтеграції до залізничного простору ЄС

Україна має побудувати 3,3 тисячі км євроколій для інтеграції до залізничного простору ЄС


Для інтеграції української залізниці до європейського простору в Україні необхідно збудувати майже 3,3 тисячі км євроколій, пише Успіх in UA.

Таку інформацію оприлюднив член правління АТ “Укрзалізниця” Євген Шрамко під час інтерв’ю виданню delo.ua, повідомляє uprom.info.

На початку липня 2023-го аналітичний підрозділ JASPERS оприлюднив результати досліджень, розроблених на замовлення Єврокомісії щодо стратегічної інтеграції українських та молдовських залізничних мереж до європейського простору.У підготовці цього дослідження брала участь “Укрзалізниця”. Представлена стратегія передбачає будівництво близько 3,3 тисячі колій європейського стандарту на території України, які увійдуть у чотири європейські залізничні TEN-T коридори.

Аби реалізувати ці плани, УЗ планує співпрацювати з основним європейським фондом по розвитку інфраструктури Connecting europe facility. Україна підписала угоду про асоціацію з цим фондом, що дає можливість отримання грантового фінансування до 50% вартості проєкту. Як зауважив Євген Шрамко, УЗ вже почала з ним співробітництво, отримавши грантове фінансування проєктів розвитку залізничних переходів з країнами ЄС на суму 51 млн євро.

Читайте також: Укрзалізниця виставила на аукціон плакат із підписом Джо Байдена

Окрім того, як розповів Шрамко, великим пластом роботи є адаптація українського залізничного транспорту до європейських вимог. Йдеться не лише про вимоги до перевезень вантажів, але й атестацію рухомого складу, габарити вагонів тощо. Окрім того, в УЗ наразі обраховують доцільність інвестувань у лінію з виробництва шпал за європейськими вимогами.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *