У Всесвіті виявили рекордну колекцію різних молекул

У Всесвіті виявили рекордну колекцію різних молекул


Міжнародна група астрофізиків проаналізувала спектр випромінювання від двох галактик APM 08279+5255 та NCv1.143, світло від яких подорожувало до Землі майже 13 млрд років, пише Успіх in UA.

Розкладаючи спектр на окремі кольори, вчені були уражені, виявивши світло від 13 різних молекул — більше, ніж будь-коли раніше спостерігалося на такій відстані.

Дослідники спостерігали галактики за допомогою радіотелескопів обсерваторії NOEMA, розташованої у Французьких Альпах. Вчені виміряли випромінювання від цих галактик, щоб дізнатися більше про те, як «фабрикам» раннього Всесвіту вдалося створити так багато зірок за короткий період після Великого Вибуху, повідомляє cikavosti.com.

У Всесвіті виявили рекордну колекцію різних молекул

Дослідники підтвердили високі темпи зіркоутворення в обох галактиках, а APM 08279+5255 виявилася квазаром — галактикою, центр якої яскраво світиться в різних діапазонах від радіохвиль до рентгенівських променів завдяки матеріалу, обертається навколо надмасивної чорної дірки.

Аналізуючи спектр кожної галактики, вчені виділили сигнали характерні для 13 молекул. Астрономи ідентифікували молекули, які раніше спостерігалися у таких далеких галактиках: чадного газу, ціанорадикала (CN), етинільного радикала (CCH), ціановодню (HCN), формульного катіону (HCO+), ізоціаніду водню (HNC), моносульфіду вуглецю (CS), води та оксиду азоту (NO). А п’ять молекул у ранньому Всесвіті були виявлені вперше: метилідиновий радикал (CH), етинільний радикал (CCH), циклопропеніліден (c-C3H2), діазенілій (N2H+) та іон гідроксонію (H3O+).

Читайте також: Французька ракета із малюнком жительки Житомирщини піднялася у космос

Кожна молекула дає різні підказки про температуру, тиск і щільність у просторі між зірками, а також про те, як взаємодіють зоряне світло, випромінювання та матерія, надаючи ключову нову інформацію про фізичні та хімічні умови в цих галактиках. Дослідники вважають, що подібні дослідження можуть змінити наше розуміння життя найактивніших галактик, коли Всесвіт був молодим.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *