У сучасному Нью-Мексико, США, археологи знайшли сліди найдавнішого транспорту, який ще 22 тисячі років тому використовували перші люди в Америці, пише Успіх in UA.
Цей транспорт ще не мав коліс і складався зі скріплених між собою палиць, на яких переносили вантаж, тягнучи його за собою. Сліди такого пересування знайшли в декількох різних місцях, тож науковці припускають, що цей транспорт був поширеним у регіоні, повідомляє nauka.ua.
Археологи знайшли людські сліди у відкладеннях епохи пізнього плейстоцену, тобто 129-11,7 тисячі років тому, коли відбувалося активне розселення людей сучасного типу. Ці сліди перетиналися з борознами на поверхні землі чи йшли паралельно їм. Науковці виокремили три типи таких борозен: одна вузька, що перетинає сліди, одна широка, що йде поруч зі слідами, та дві вузькі, що йдуть обабіч слідів.

Читайте також: Вчені з’ясували, яким “транспортом” насправді користуються прибульці
Дослідники перевірили можливість залишення таких слідів тваринами та зробили висновок, що вони могли виникнути лише внаслідок використання примітивного транспорту, такого як волокуша. Ці примітивні сани, в які пізніше в різних частинах світу запрягали коней або собак, складалися зі скріплених трикутником або навхрест палиць, через що й залишали борозни на землі. Крім того, що сліди в Нью-Мексико свідчать про найдавніше відоме археологам використання таких саней, вони також свідчать на користь поселення людей в Америці ще понад 20 тисяч років тому, а не 15 тисяч, як вважали раніше.
Залишити відповідь