У Південній Кореї слона навчили говорити людською мовою

У Південній Кореї слона навчили говорити людською мовою


Азійський слон Кошік, якому цього року виповнюється 35 років, шокував науковців, оскільки став першим у своєму роді, хто зміг скопіювати людську мову, пише Успіх in UA.

Наразі Кошік перебуває в зоопарку “Еверленд” в місті Йонгіні, що розташоване приблизно за півтори години їзди від столиці Південної Кореї Сеула.

Використовуючи свій хобот, Кошік кладе його до рота і за допомогою вібрацій точно імітує людський голос.

Його словниковий запас корейської мови вже складає щонайменше п’ять слів — це “ні”, “сидіти”, “добре”, “лежати”, а також “привіт”.

Докторка Анжела Штегер із Віденського університету в Австрії звернулася до зоопарку з проханням провести дослідження над Кошіком, коли побачила відео того, як він розмовляє. Їй дали на це дозвіл, повідомляє focus.

У Південній Кореї слона навчили говорити людською мовою

“Ми виявили високий рівень збігу загального значення. Людська мова має два важливих аспекти: висоту (наскільки звук високий чи низький) і тембр (музична якість голосу), і Кошік відповідає обом цим аспектам. Він завжди кладе кінчик хобота до рота, а потім модулює ротову порожнину”, — сказала Штегер.

Вона уточнила, що під час дослідження не використовувався рентген ротової порожнини слона, тому, що відбувається у нього в роті, ніхто не знає.

“Але він винайшов новий спосіб звуковидобування, щоб узгодити свої вокальні рухи з людськими співрозмовниками”.

Читайте також: Науковці з’ясували, чи справді слони бояться мишей

“Якщо врахувати величезний розмір слона, довгий голосовий тракт та інші анатомічні відмінності – наприклад, у нього хобот замість губ… і величезна гортань – і він дійсно відповідає висоті голосу своїх тренерів, то це дійсно шокує”, — наголосила Штегер.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *