Наша планета багата на різноманітні види тварин і рослин, але чимало з них нині перебувають під загрозою зникнення або вже давно вимерли. Протягом багатьох років науковці докладають зусиль, щоб зберегти рідкісні види та розробляють технології, які дозволять “оживити” давно вимерлих тварин, таких як шерстисті мамонти, додо чи тилацини, пише Успіх in UA.
Під час нового дослідження вчені прагнули з’ясувати, чи можливо відновити знакову спільноту видів чагарникових рослин у Південній Африці, яке перебуває під загрозою зникнення. Цікаво, що команда не просто виявила насіння в природних “капсулах часу” в Південній Африці, але також помітила, що навіть через 130 років вони все ще можуть рости. Тепер учені вважають, що ці “природні банки насіння” можна використовувати для відновлення однієї зі знакових рослинних екосистем регіону.
Розглянуте в дослідженні насіння належить до рослинної спільноти, відомого як фінбос Кейпс-Флетс-Сенд — більша його частина розташована в парку Токай — частині національного парку Столова гора в Кейптауні. Понад століття цей регіон використовувався для виробництва деревини, при цьому інвазивні види дерев, завезені колонізаторами, домінували над фінбосом, повідомляє focus.
Тепер більша частина цієї території опинилася під загрозою зникнення, а вчені прагнуть зберегти й відновити її. У новому дослідженні вчені виявили, що ключ до відновлення може зберігатися в ґрунтових банках насіння — це природні “банки насіння”, які створила природа, і вони зберігаються під землею, чекаючи на сприятливі умови для проростання та зростання.
Автори дослідження зазначають, що “капсули часу” насправді не просто дають змогу зазирнути в минуле регіону, але в перспективі також можуть дати змогу відновити види, які раніше вважали вимерлими або перебувають на межі зникнення.
Після випадкової пожежі в парку Токай у 1990-х роках і пізніших запропонованих випалювань у регіоні, фінбос знову з’явився. Це дало змогу припустити, що там були насіннєві банки, і що їхні насіннєві компоненти зуміли вижити.
Команда, що стоїть за дослідженням, вирішила з’ясувати масштаби “капсул часу” в парку. Вчені зібрали зразки ґрунту з п’яти частин парку, зосередившись на ділянках, що містять шість видів фінбос, які вважаються особливо важливими.
Читайте також: Вчені назвали рослини, які можуть вижити на Марсі
Попри більш ніж столітню історію лісових плантацій, вчені виявили, що насіння фінбос все ж зуміло вижити. Пізніше насіння зазнало впливу диму і проросло. Результати дослідження також вказують на те, що насінню вдалося вижити протягом напрочуд довгого часу — від 40 до 130 років.
Тепер учені вважають, що ці природні насіннєві банки насправді можуть бути використані для відновлення видів, які зникають, а також для повернення в природне середовище існування видів, які раніше вважалися вимерлими.
Залишити відповідь