У Новій Зеландії знайшли скам’янілість бджоли віком понад 14 млн років

У Новій Зеландії знайшли скам'янілість бджоли віком понад 14 млн років


Вчені знайшли на півдні Нової Зеландії рештки бджоли, що належить до існуючого роду Leioproctus, що свідчить про набагато давніше походження цих комах у регіоні, ніж вважалося раніше, пише Успіх in UA.

Сучасні Leioproctus – це невеликі чорні волохаті бджоли, поширені в Австралії, Південній Америці та Новій Зеландії, а їхні викопні рештки, знайдені у відкладеннях Хіндон-Маар в Отаго, дозволяють припустити, що вони були присутні в цьому регіоні ще в середньому міоцені.

“Хоча бджоли є видатними запилювачами в усьому світі, їхнє розмаїття в Новій Зеландії мізерне, всього 42 види, з яких тільки 28 є ендеміками”, – зазначає Майкл Енгель, доктор з Американського музею природної історії.

Дослідники припускають, що цей древній вид бджіл спеціалізувався на запиленні місцевої флори, зокрема рослин роду Pseudopanax, що поширені в Новій Зеландії й нині, повідомляє cikavosti.

Не дивлячись на те, що немає прямих доказів існування рослини-господаря Leioproctus barrydonovani (пилок не був знайдений прикріпленим до скам’янілості), велика кількість квітів Pseudopanax у тому самому родовищі може вказувати на те, що цей міоценовий вид бджіл, імовірно, відвідував Pseudopanax”, – додає Уве Каулфусс, доктор з Геттінгенського університету імені Георга-Августа.

Читайте також: У Мексиці знайшли скам’янілість “динозавра-страуса” із гігантськими кінцівками

Відкриття цього викопного виду дозволяє глибше зрозуміти еволюцію бджіл і їхню взаємодію з місцевою рослинністю, а також підтверджує, що біота Нової Зеландії є унікальною мозаїкою давніх і сучасних видів.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *