У Музеї війни розповіли, хто фінансував декомунізацію “Батьківщини-матері”

Тризуб на монументі "Батьківщина-мати" вже встановлено


Представники Національного музею історії України у Другій світовій війні розповіли, хто і скільки заплатив за заміну радянської символіки на Тризуб на щиті скульптури “Батьківщина-мати”, пише Успіх in UA.

Зкорема, про це йдеться на офіційній сторінці музею у Facebook.

“Ми багато розповідали про різні технічні й технологічні аспекти демонтажу/монтажу символіки на щиті та виготовлення безпосередньо Тризуба. Та все це було б неможливо без донаторів – людей і організацій, які пожертвували значні суми на втілення проєкту національного значення”, – зазначається у повідомленні.

Так, для фінансування робіт із заміни герба СРСР, розміщеного на щиті монумента «Батьківщина-мати», на Тризуб – головний елемент Державного Герба України – на рахунок ГО «Агенція стійкості культури» (ACURE) надійшли кошти від:

 • Universal Bank – 3 млн грн.
 • «К.А.Н. Девелопмент» – 500 тис. грн.
 • КАНБУД – 500 тис. грн.
 • Український Аграрний Холдинг – 3 млн грн.
 • БО «БФ “БГВ”» – 3 млн грн.
 • ПУМБ – 3 млн грн.
 • Торгово-виробнича компанія «Перша приватна броварня “Для людей – як для себе!”» – 2 млн грн.
 • ОТП Банк – 1 млн грн.
 • ПриватБанк – 2 млн грн.
 • ВЕСТ ПЕТРОЛ МАРКЕТ – 1 млн грн.
 • Нова пошта – 2 млн грн.

Також рішення про надання внеску було ухвалене Ощадбанком.

Читайте також: Майже 70% українців вважають недоцільним встановлення тризуба на щиті “Батьківщини-матері” під час війни

Загальна сума внесків, отриманих станом на 31 серпня 2023 р., становить 21 млн грн.

“Музей, як замовник заміни символіки, щиро дякує всім меценатам та ГО «Агенція стійкості культури» за організацію фінансової частини процесу. На знак вдячності під час відкриття виставки «Тризуб Батьківщини» генеральний директор Музею Юрій Савчук вручив музейні відзнаки та пам’ятні значки представникам організацій – донорів проєкту”, – додають представники музею.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


16 відповідей до “У Музеї війни розповіли, хто фінансував декомунізацію “Батьківщини-матері””

 1. Аватар Марина
  Марина

  Це трагікомедія. Що в голові тих людей, хто приймав рішення чіпляти герб на то совецьке одоробло замість його захищати – допомогати нашої армії у війні?

 2. Аватар віталій
  віталій

  Нашим солдатам не вистачає боєприпасів, а ці недолюдки викидвють гроші на те, щоб знищити пам”ять про наших батьків і дідів, які своєю кровью поливали нашу землю щоб скоріш прогнати ненависного
  ворога з нащої землі. А може цей ворог став для них вже другом?

  1. Аватар Юрій
   Юрій

   З 1920 року до 1991 року Україна була окупована московією. Захищали українці не владу радянських людожерів, а свою Батьківщину від такого ж німецького людожера. Та це не означає, що тепер на віки тримати над головами українців символ поневолення, особливо, коли потомки тих же москальських нелюдів, під цим символом хочуть не просто повернути нас в радянське стійло, а й взагалі знищити, як націю. Хочеш жити в кайданах та підкорятися найтупішому та найвідсталішому стаду в світі? То валіза, сраку в жменю і на лаптєстан.

   1. Аватар Ніоніла
    Ніоніла

    Згодна на всі 100% з цим коментарем. Бо ті, хто так жалкує за символікою СРСР, яку демонтували, яка височіла над Києвом, тільки показують те, що в душі вони все ще “хомо совєтікус”, “адін народ, славянє”. І їм байдуже, що то символіка тих, хто віками нищив і продовжує нищити нас, українців!
    Думаю, не так вони переживають за наших солдатів, як за цю символіку “совєтов”…

  2. Аватар Людмила
   Людмила

   Про нестачу боєприпасів – то до рєзнікова і зеленого шобла. Там на мільярди розкрадають державних, тобто наших грошей, які ми сплачуємо як податки. Ось де нелюди.

   1. Аватар Артемій Золотарь
    Артемій Золотарь

    Саме так!Режим ЗеЄрмака з ОПУ,що розкрадають фінансову допомогу від союзників та нашого бюджету – нелюди!Їх потрібно відсторонити від влади на виборах!Помилилась “прикольна” більшість.Немає серед так званих “Слуг народу” тих,хто воює чи допомагає зі своїх статків ЗСУ!Назвіть хоч одне ім’я!

  3. Аватар Людмила
   Людмила

   Про якого ворога ви згадуєте? Фашистів? Діди й прадіди саме з ними й воювали. Зараз ворог – рашисти, чий символ і знищили. Ви жалкуєте за пам’яттю про совєтських рашистів, які зараз знищують Україну?Уточнюйте, бо з вашого коментаря виходить, що ви виправдовуєте цих покидьків. Для вас ненависний ворог, якого проганяли батьки й діди, – це наразі дружня до України держава, яка допомагає нам боротися проти ваших совєтських почвар. А з приводу боєприпасів, яких не вистачає нашим воїнам, – то до рєзнікова і зеленського, там вам “розкажуть”, куди зникають мільярди, що призначаються армії.

  4. Аватар Людмила
   Людмила

   Про якого ворога ви згадуєте? Фашистів? Діди й прадіди саме з ними й воювали. Зараз ворог – рашисти, чий символ і знищили. Ви жалкуєте за пам’яттю про совєтських рашистів, які зараз знищують Україну?Уточнюйте, бо з вашого коментаря виходить, що ви виправдовуєте цих покидьків. Для вас ненависний ворог, якого проганяли батьки й діди, – це наразі дружня до України держава, яка допомагає нам боротися проти ваших совєтських почвар, на відміну від владних структур, які крадуть гроші, призначені для ЗСУ.

 3. Аватар putin-xuylo
  putin-xuylo

  Ганьба

 4. Аватар Володимир Атаманчук
  Володимир Атаманчук

  Чому це не відповідає ні затвердженому гербу України, ні ескізному проекту. Ні форма, ні колір , ні місце розташування ?

 5. Аватар Зіта і Гіта
  Зіта і Гіта

  Це є історія. Яка вона, погана чи хороша, але це історія, на якій будуть вчитись багато поколінь. Якщо знести пам’ятник то що, історія покращиться, кудись подінуться негаразди, які були і все стане кращим? У Європі ніхто з пам’ятниками не бореться, бо це історія, яку пройшли країни Європи, ніхто не зносив і не зносить там пам’ятники ерцгерцогам різним, хоч і погані вони були і багато лиха принесли, бо це пам’ятник, це історія. І тільки тут “Дон Кіхоти” борються з “вітряками”, ніби в країні інших справ нема, дійсно корисних і дійсно потрібних. «Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього» – говорить народна мудрість. Так на чому ви будете вчити майбутні покоління про минуле, якщо все, що нагадувало про нього, ви зруйнуєте? Як говорив один лікар-психіатр: “Якщо вас тіпає від одного вигляду, чи назви чогось радянського чи старішого, то вам до мене”. Як говорить народ, краше б гроші на захист країни направили, а не на перейменування, знесення чогось. Так відчуття, що у владі народ, який туди потрапив випадково під час “революцій” і який навіть зараз займається тим, чим займався і раніше, в мирний час – перейменуваннями и знесеннями, в чому тільки, видно, вони і фахівці. Бо побудувати щось, відремонтувати, покращити життя громадян, то не до часу, у них завжди на це немає коштів. Зате на ці дурниці завжди кошти є і в любій кількості. Як говорив один дід “Господи, чи доживемо ми до тих часів, коли дурнів не буде у владі”.

  1. Аватар Артемій Золотарь
   Артемій Золотарь

   Це “совковий” погляд,бо в Европі пам’ятники тоталітарних режимів нема !Розуму у самих вас нема!

 6. Аватар Валентин
  Валентин

  А Тищенко не приймав участь, бо був у відряджеені на Маливах!

 7. Аватар СВ
  СВ

  і тут порохогній висрався! Тупі сектанти секти свинорилого хряка!

  1. Аватар Артемій Золотарь
   Артемій Золотарь

   Відразу видно “швондера” !

  2. Аватар Людмила
   Людмила

   Відразу видно представника зелених москвофілів – хряка-поворознюка, підстилки мосейчучки-скабєєвої і дупи квартальщика кошового – таке ж гидотне до блювотиння створіння.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *